Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van arra valami jogszabály,...

Van arra valami jogszabály, hogy leértékelt terméket nem kötelesek kicserélni az üzletek?

Figyelt kérdés

Hol tudnék utánanézni, hogy mi vonatkozik a leértékelt( nem hibás) termékekre?

Egy ruházati üzletben nem akartak kicserélni egy nadrágot, sem pénzt visszaadni, mert akciósan vettem. Ezt megtehtik? Szabályos ez?



2017. febr. 17. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Keversz dolgokat.

Leértékelt: hibás termék, s fel kell tüntetni a hibát

Akciós: kifogástalan termék, de olcsóbban kapható kereskedői megfontolásból


Ha a ruhát azért vinnéd vissza, mert mégsem tetszik, vagy nem jó a méret, akkor nem kötelesek cserélni,

s ennek nincs köze a fentiekhez.


Amennyiben webes felületen rendelted, akkor 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.

Az időszak kezdete az átvétel napja. Feltétele, hogy a termék csak a megismeréshez szükséges mértékben lehet használt.

(példaként írom: ha kibontod, felpróbálod, nem jó: cserélni kell. Elmész benne dolgozni, másnap visszaviszed: kizáró ok)


A leértékelt, hibás terméket nem cserélik, nem is kell cserélniük. De ha más bibi is van, akkor igen.

Pl. ha a leértékelés oka színhiba volt, azt nem reklamálhatod meg. De ha otthon derül ki, hogy az egyik szára rövidebb, az már jogos kifogás.


[link]

2017. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem tudtam, hogy mást jelentenek.

Azért vinném vissza mert ajándékba kaptam és nagy lett. De akkor ezek szerint nem lehet mit tenni. Köszönöm a válaszodat!

2017. febr. 17. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen esetben a kereskedő jóindulatára lehet csak apellálni, cserélni nem kötelesek, sem pénzt visszaadni.

Én jártam már sikerrel, nem is egyszer. Illetve pl. Aldiban, Lidlben ruházati cikkeknél mindig felhívják a figyelmemet arra, hogy ha nem jó a méret, a blokkal cserélik.

De ez belső szabályozások, ha jól tudom, nem jogszabályi kötelezettség. Gondolom azért, mert nem fő profiljuk, s ezért próbafülke sincs.

2017. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért vinnéd vissza, mert nagy lett akkor akkor sem lennének kötelesek cserélni ha nem lett volna akciós. Csak a jóindulatukon múlik.


Csak hibás termékkel kell foglalkozniuk kötelező jelleggel.

2017. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!