Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné, működőkép...

Szerintetek megérné, működőképes lenne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy az EU-ból rendelnék telefont, 1-2 típust újonnan 1 év gyártói garanciával és ezt egy kicsit drágábban Magyarországon eladnám (Felvidéken lakom). Igazából nem számitanék túl sok eladásra, de azért több lenne a bevételem, ha ez működne, mint jelenleg (jelenleg 16 éves vagyok). Nos, arról szeretnék érdeklődni, hogy van-e valami plusz költség, jogszabály, vagy hasonló, ami érint engem?


Az értelmes, segítőkész válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 25. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Veszel és eladsz= legyen egy céged,számlakönyved, telephelyed, bélyegződ, könyvelőd stb. ÉS adózzál!
2017. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem úgy van, hogy egy bizonyos éves bevétel felett kell ez?
2017. febr. 25. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

#2 üzletszerű tevékenységnek minősül azt amit te akarsz, így minden egyes forintja adóköteles!


A 600e-es határ az a megunt, használt cuccokra vonatkozik abban az esetben ha az nem üzletszerű tevékenység.


Te újonnan veszed azért, hogy drágábban, garanciával továbbadd rendszeresen, akkor az tök 8 hogy milyen termék, üzletszerű tevékenységnek minősül.

2017. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 25. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!