Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kérhet gyerektartást?

Ki kérhet gyerektartást?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm a csoport tagjait, a jogászokat!

Gyerektartással kapcsolatos kérdésem lenne

A lányom, 18. éves elmúlt. Akinek fizetnem kellett, az a nagyapja volt, aki meghalt .

A gyermekemet nem tudom magamhoz venni, mert a körülményeim nem megfelelőek, ezért a nagybátyja, a volt nejem öccse vette magához.

A számlájához csatolt társkártyán kerül oda majd állítólag a gyerektartás, amit a gyerek levesz. (én itt csalást gyanítok)

1. Kérhet e tőlem gyerektartást a nagybátyja?


A gyermekem a középiskola után, egy évet halaszt, majd folytatja a főiskolán tanulmányait.

2. Erre az egy évre kell e kötelezően fizetnem gyerektartást?

(természetesen kézből-kézbe mindig adok neki, ami több mint az eddig, hivatalosan fizetett gyerektartás)

3. Ki kérhet (jogosult) gyerektartásra?

(ha nem is közvetlen idetartozik: a gyerek anyja szellemileg leépült, az említett öccse a gyámja, aki a nyugdíját is kezeli)


Egyértelmű válaszokat, előre is köszönöm


2017. szept. 3. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Üdvözlöm a csoport tagjait, a jogászokat!


Na, akkor rossz oldalon vagy...

2017. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász ,kérje a lányod a bíróságtól. Ez is egy opció . Ha nem tanul idén ,ahogy írod is akkor nem kell fizetni. De minél hamarabb kellene intézkedni.Magadtol pedig ne szüntesd meg a fizetést,mert ráfázol.
2017. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már nagykorú, de önszántából nem tanul, akkor már nem jár neki a gyerektartás. Csak akkor járna, ha bizonyítható módon önhibáján kívül kéne szüneteltetnie a tanulmányait.
2017. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!