Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki önhibájából testi okok...

Aki önhibájából testi okok miatt munkaképtelen lesz, az kap plusz juttatást? Mennyit? Eltartja az állam?

Figyelt kérdés

2017. szept. 6. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést! Mi az, hogy önhibájából testi okok?
2017. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pl ha valaki öngyilkos akar lenni, ezért kiugrik valahonnan, de nem hal meg, hanem lerokkan, mondjuk lebénul. Ha nincs senkije, akkor miből fog élni?
2017. szept. 6. 14:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Továbbá ismerek egy embert, aki rettenetesen elhízott és ebből adódott több egyéb betegsége. Pl vérnyomás problémák, cukorbetegség, szívelégtelenség, pacemakerje is van. Nagyon keveset dolgozott, de nem tudom miből él egy ilyen ember, aki nem dolgozik, mert nem tud.
2017. szept. 6. 14:23
 4/15 Roflkopter válasza:
Általában segélyből, de egyébként nem csak fizikai munkák léteznek.
2017. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi pénzt kapnak. Arról akiről beszéltem, tudom, hogy évek óta nem dolgozik. Tehát ha munkaképtelen tök mindegy, hogy milyen okból, akkor állandóan kapja a segélyt?
2017. szept. 6. 14:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Kb 120e ft nettóra saccolható az az összeg ha valaki le van százalékolva, bár ezt bonyolult eljárás előzi meg, éppen ezért az összeg is változó emberenként.

Pl egy szabadidejében motor balesetező ember lehet nem fog annyit kapni, mint az aki a munkahelyén lesz szegényebb egy karral mondjuk.


Erre igazán az tudna válaszolni, aki benne van ebben a körben, úgy lenne valami rálátás.

2017. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ugye te csak saccoltad, de a 120000Ft nem sok szerinted ahhoz képest, hogy valakinek munka mellett annyi a nettója? Szerintem nincs annyi csak ha mondjuk más okoz neki testi fogyatékosságot. Na de ehhez nem értek, nem akarok okoskodni, de ahhoz képest sok szerintem, hogy megkap annyit.

2017. szept. 6. 14:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne legyél kíváncsi, mert ha megtudod, kilel a hideg. Kormányoldalról elég világosan megmondták, mindenki annyira jut, amennyi a képessége. Akinek nincs, meghal, csak nem verik nagydobra. Ez ilyen egyszerű. Már régóta, csak neked nem tűnt fel. Vagy nem hitted ezt azoknak, akik régóta mondják.
2017. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezzel azt akarod mondani, hogy milyen kevés amit kapnak kedves utolsó?


Az az ember elég jól él látszólag nem 30000Ft-ból él. És avval mi a baj, hogy "mindenki annyira jut, amennyi a képessége"? Olyat meg többet ismerek, aki más hibájából lett rokkant, munkahelyi okok miatt és ők elég sokat kapnak, tehát nem tudom miről beszélsz te.

2017. szept. 6. 15:09
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Kb 120e ft nettóra saccolható az az összeg ha valaki le van százalékolva"


Ne beszélj butaságot. Annak, akinek a nyugdíjkorhatár betöltésééig max. 5 éve van és a rokkanttá válása előtt dolgozott, mindemellett a legmagasabb egészségkárosodott csoportba van besorolva is csak max. 144000 forint ellátás jár.

2017. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!