Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyi kérdésnél mi értelme...

Munkaügyi kérdésnél mi értelme a jogszabályt beidézni? A jogot én is tudom és mire megyek vele?

Figyelt kérdés

Annak mi értelme hogy felteszek egy kérdést mely egy vitán alapul köztem és a munkahely közt hogy mit csináljak vele-erre valaki beidézi nekem az Mt jogszabályt....

Ennek mi értelme? Egyrészt az Mt -t én is ismerem és én is tudok ctrl C ctrl V-vel marha okosnak tűnni de ez ne válasz arra mit csináljak a munkáltatómmal ha az meg szarik az egészre!!!


Konkrét példa. Nem akarnak annyi szabit adni amennyi jár. 28 nap szabi jár nekem Mt szerint a cég meg közölte 20at kapok és örüljek ennek is.

Erre megkérdem mihez kezdjek ezzel erre beidézeik nekem a jogszabályt .... mi a lótökömnek???

Én is tudom a jogszabályt a cég is tudja, csak a cég szarik rá, én meg az állásáért remegő kis melós mi a szart kezdjek a jogszabállyal?

Hogy tudom hogy KÉNE lennie?? De nem úgy van---- hát akkor???


2017. szept. 8. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezel, ha úgyis mindig mindent jobban tudsz? Unalmas már, ráadásul egyre gyatrábbak a kérdéseid is. Könnyen megismerjük a stílusukról.
2017. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha arra vagy kíváncsi mit kéne tenned:

- Idézd te is a jogszabályt a munkáltatódnak. Ha továbbra sem érdekli, akkor menj el 28 nap szabira akkor is, ha nem akarja. Vagy hagyni fogja, vagy kirúg. Ha bizonyíthatóan ezért rúg ki, akkor munkaügyi per.

- Év végén váltsa meg a 8, jogszabály szerint járó, de bennmaradó napodat. Ha nem teszi munkaügyi per.

- De amit tenni fog a munkavállalók 99%-a hasonló esetben: beletörődik, hogy 20 nap szabin lesz, mert esélye sincs más/job/normálisabb munkahelyre.

2017. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ha bizonyíthatóan ezért rúg ki"


Nyilván nem ezért fog kirúgni papírforma szerint. Van annak ügyvédje majd találnal olyan papírforma megoldást ami "jogszerű". Én meg rághatom a küszöböt.

2017. szept. 8. 11:56
 4/10 A kérdező kommentje:

"- De amit tenni fog a munkavállalók 99%-a hasonló esetben: beletörődik, hogy 20 nap szabin lesz, mert esélye sincs más/job/normálisabb munkahelyre.

"


Így van. Ha örülhetek hogy ez is van nem sodrom veszélybe még ezt a szart se.

Szarnak szar de van más? Nincs.

2017. szept. 8. 11:57
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ha nem teszi munkaügyi per. "


Ja. Én perelek ő kirúg.

Aztán a per nyomán majd kifizetik a ki nem adott szabikat ami marha jó lesz ha állás nélkül maradok...

mire megyek vele...

2017. szept. 8. 11:59
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tehát akkor marad az, hogy olyanoknak sírsz, akiknek se közük hozzá, se hallgatni nem tudsz rájuk. Amíg ez az általános helyzet Magyarországon, addig nem is lesz változás, addig ki is fogják használni a munkavállalók életképtelenségét.
2017. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" életképtelenségét."


Ezt hogyan érted? Jön a villanyszámla. Miből fizetem be? Mondjuk az állásból akármilyen szar is.

Na most ha nem nyelem le a dolgokat és ugrálok és kirúgnak és akkor jön a villanyszámla akkor mi van?

2017. szept. 8. 12:13
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Jaj, Balázska... Már nem csak a béredet csökkentették le, hanem a szabidat is elvették? Köttesd ki a villanyt. Az két okból is jó lesz:

1. Nem kell befizetni a számlát.

2. Nem teszed fel ugyanazt a kérdést naponta kétszer.

Mindenki csak nyer rajta. Hát nem látod, hogy ez a megoldás?!?!?!

2017. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre az a megoldás, hogy te is papíron jogszerű, de hasonlóan "kedves" módon reagálsz. Pl elmész "derékfájással" fél év táppénzre, és közben keresel mást helyette.
2017. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És azt honnan veszed hogy van olyan orvos ismerősöm aki hajlandó ebbe a csalásba belemenni a kedvemért?



egyszer próbáltam a házidokinál 2 szaros nap betegállományt elintézmni családi ügyek intézésére.

Nem sikerült.... majd hetek megoldhatóak lennének....

2017. szept. 8. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!