Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire törvényes, hogy egy...

Mennyire törvényes, hogy egy plázában nincs ingyenes vécé?

Figyelt kérdés
Ebben a plázában éttermek is vannak,aminek hasznélata előtt és után is szívesen kezet mosnék. Ez a művelet egy 4 tagú gyaládnál 800ft. Felháborítónak tartom. Nézhetjük úgy iy,higy akkor az éttermek nem biztosítanak ingyenes vécét.

2017. szept. 10. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Lehet kapni illatszerboltban kis flakonban kézfertőtlenítőt, zsebben elfér.

[link]


de ugyanennyi kb, a 500ml-es a Tescoban, csak az nagyobb palack természetesen, fél kilót nem mindenki cipel feleslegesen.



Tanulság, vegyetek féláron kézfertőtlenítőt, ami vagy 5-10 alaklomra is elég a családnak.

2017. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Melyik plázában nincs wc? Én eddig mindenhol találtam.
2017. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a dolgozóknak kötelezõ az biztos de elvileg a vendégeknek is az
2017. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

 

"Melyik plázában nincs wc? Én eddig mindenhol találtam."


WC mindenütt van, itt a fizetősről van szó. Budapesten a Sugárban futottam bele a fizetős vécébe, akkor 80 forintot kértek el érte és nem hiszem, hogy azóta ingyenessé tették volna.

2017. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Alba pláza Székesfehérvár. 120cm alatt ingyenes,de a gyerekkel akkor is be kell menni. Alapból hogy működhetnek éttermek ingyenes vécé nélkül. Tegyenek ki falikutat akkor,vagy valami.
2017. szept. 10. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miskolc Pláza, 100 Ft/alkalom, beléptető kapuval.


Ezen én is gondolkodtam, hogy ha bent vagyok a Plázában, ott elköltök X ezer Ft-ot, akkor igaz nem pénz az a 100 Ft, csak furcsa, hiszen igénybevettem a Pláza szolgáltatásait. Ha már kitalálták, hogy fizetős a retyó, akkor mondjuk a blokkal, amit a vásárláskor kaptál (éttermek és üzletek blokkjai) azzal ingyen igénybe lehetne venni a mosdót. A beléptető maradna, csak lenne egy leolvasó, mint a parkolóházban. Emellett megmaradna a 100 Ft is, akinek csak útbaesik a Pláza és csak a mosdót használná.


Az kicsit nettó hülyeség, hogy a cigányok miatt fizetős, mert pöcegödörré válik a hely. Napi szinten takarítják...

2017. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Tragédia
2017. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Miskolc plázában is régebben ingyenes volt.

Szerintem gáz.

Ezzel az erővel a levegővételért is fizethetnénk.

2017. szept. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem írja elő, hogy ingyenes legyen
2017. szept. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8. válaszoló.


Kérlek ne adj ötleteket a pénzlenyúláshoz :-) (kis humor)


Országosan a legtöbb "plázában" még ingyenes a mellékhelyiség használata. A fenntartását a boltok, áruházak, éttermek, "Mekik".... fizetik, a bérleti díjba van belekalkulálva. Ahol külsős cégnek kiadták a "pisildék" bérlési jogát, azoknál van fizetés.


Tény, hogy nem kellemes fizetni, én sem szívesen teszem.

Amikor 2 gyerekkel és a feleségemmel megyünk Plázázni (játékbolt, "Meki", ruhabolt...) nem kellemes átlagosan 100-150Ft-ot kiadni személyenként, hogy étkezés előtt kezet tudjunk mosni, utána újra vissza a gyerekeknek kis/nagy- dologra)...


Az éttermeknek (a jobb helyeken) van saját mellékhelyiségük, de ez ritka. A legtöbb étteremben, étkezdében, mivel nyitott területen történik az étkezés,nincs. Általában a dolgozók azzal magyarázzák a hiányt, hogy a Plázának van saját,nekik nem szükséges erre beruházniuk (és takarítószemélyzetet fizetniük)...

2018. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!