Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Probaidos voltam a suzukinal...

Probaidos voltam a suzukinal de a hetvegen ugy dontottem h nem akarok menni tobbet. Igy ma mar nem mentem be, de nem tudtam beszelni senkivel. Helyes ez igy, vagy még ettol beszelnem kene valakivel?

Figyelt kérdés
Ugy tudom a probaido alatt minden indoklas nelkul felmondhatsz.

2017. szept. 11. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

De nem kapsz fizut, ha csak szó nélkül elmész.


Megkérdezhetem mi nem tetszhet abban a tip top autógyárba?

2017. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felmondani felmondhatsz, de te jelenleg még munkaviszonyban állsz.
2017. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bemész a hr osztályra és leszámolsz. Főnököddel üár nem kell találkozni.
2017. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
felmondhatsz, írásban
2017. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig írásban mondunk fel! A szó elszáll, és ha nem adod írásba, akkor hogyan bizonyítod adott esetben, hogy még próbaidő alatt tetted meg, tehát jogkövetkezmények nélküli időszakban. Ráadásul a felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a másik fél tudomására hozzák, tehát átadják neki.


Ha nem akarsz már odamenni, akkor ajánlott küldeményként add fel a felmondásod úgy, hogy a munkáltató még a próbaidő lejárta előtt kézhez kapja (átvegye). Onnantól kezdve a felmondás közölt és jogszerű is, tehát 5 munkanapon belül meg kell kapd a leszámolási papírjaidat, és a ledolgozott időre járó, ki nem fizetett béred. Nem kell érte bemenned, postázni köteles ilyen esetben a munkáltató az általa ismert címedre. Ajánlott küldeményként fog érkezni, hiszen neki is tudnia kell bizonyítani, hogy elküldte, és azt is tudnia kell, hogy átvetted-e vagy sem.

2017. szept. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!