Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ahhoz jogom, hogy kitegyek...

Van ahhoz jogom, hogy kitegyek egy idézetet egy könyvből a netre?

Figyelt kérdés
Függ attól, hogy milyen hosszú? Függ attól, hogy milyen régi a könyv? Függ attól, hogy birtoklom-e a könyvet? Függ attól, hogy milyen állampolgár vagyok?

2017. szept. 12. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ne tegyünk már fel ilyen gyermeteg kérdéseket. Ez nagyjából óvodai kiscsoportos szint.
2017. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tüntesd fel az íróját, és oké van.
2017. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerzőt, címet odaírod, ennyi.
2017. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan idézhetsz, az altalad feltett kérdések nem relevánsak. Az idézet pedig lehet egy részmondat, vagy egy egész bekezdés is. (Értelemszerűen egy egész művet nem idézhetsz, mert az már jogilag kifogásolható, illetve gyakorlatilag nem is idézet még akkor sem ha " jelek közé teszed.)


A szerzőt azért tüntesd fel, de az sem baj (sőt sok esetben ajánlott) ha az idézett művet is megemlíted, akar oldalra pontosan meg is jelölheted. (Tudomanyos munkáknál, egyetemi beadandóknál ez utóbbi követelmény is.)

2017. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tele van a net könyvekből kimásolt idézetekkel! Azért a szerző nevét illik alatta feltüntetni.De nyugodtan kiirhatod.
2017. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Tele van a net könyvekből kimásolt idézetekkel! Azért a szerző nevét illik alatta feltüntetni.De nyugodtan kiirhatod."


Nem véltelenül tettem fel a kérdést, ilyen jótanácsokat én is tudok, és én is látom, hoyg a neten mi van. De én egy üzleti vállalkozást vezetek és nem kockáztathatok, komolyan kérdeztem.

2017. szept. 13. 00:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Idézetet tehetsz ki, de csak normál hosszúságút, ami az értelmezéshez kell. Konkrétan nincs definiálva, a helyzettől függ, hogy mennyi ez, de emlékeim szerint egy elemzésnél nem lehet több, mint a teljes dolgozat 20-30%-ka.


Te nyilván egy egy-két mondatos kiírást szeretnél, ami forrásmegjelöléssel természetesen jogszerű.

2017. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

melyik törvény szabályozza ezt?


egyébként max 2-3 bekezdést egy könyvből

2017. szept. 13. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!