Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új október 24-én életbe...

Az új október 24-én életbe lépő elektronikus hírközlési törvény visszamenőlegesen is hatályos?

Figyelt kérdés
Az egy éves előfizetési hossz érdekelne. Nem tudtam teljesen értelmezni. Ha én korábban kötöttem egy 2 éves hűségnyilatkozatot, akkor abból is csak egy év marad a törvény miatt vagy az csak az új szerződésekre vonatkozik?
2017. szept. 19. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról szóló 2017. évi LXXXVIII. törvény 7. §-a tételesen felsorolja, hogy mely változtatásokat kell a hatálybalépése előtt kötött határozott időtartamú szerződésekre is alkalmazni.

(Ezek között vannak olyanok is, amelyeket csak a hatálybalépést követő 90 napon túl lejáró szerződéseknél kell alkalmazni.)


A szerződés időtartama nincs ezek között, az tehát marad annyi, amennyire kötve lett.

2017. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!