Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kap értesítést a beteg, ha...

Kap értesítést a beteg, ha bárki hozzáfér az adataihoz az EESZT Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben?

Figyelt kérdés

Naplózva lesz a beteg számára látható módon, hogy ne férjen hozzá a szomszéd orvos, a biztosító vagy gizike egy üveg sörért?


Megtilthatom az adataim digitális formában történő tárolását?



Letilthatom, hogy bárki hozzáférjen?



#korrupció #adatlopás #Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér #EESZT #minősített személyes adathoz való jogosulatlan hozzáférés
2017. ápr. 18. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól,hogy digitálisan tárolják az adataidat,az még nem nyilvános mindenki számára...
2017. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pár ezer orvosnak pár százezer ismerőse van. Pár tízezer asszisztensnek, meg még több, de annál kevesebb fizetése. A mindennapi korrupció már abban is megmutatkozik, amikor Kati nénit az időpontra pontosan megjelent emberek elé behívják, mert Kati néni olyan aranyos, meg lehet borítékot is hagy az asztalon.


A korrupció kifejezetten jelen lehet, és ha a rendszerhez bárki hozzáférhet aki az EÜ-ben dolgozik, akkor bizony könnyen sérülhet az emberek magánszférája.

2017. ápr. 18. 23:58
 3/11 anonim válasza:
Korrupció van mindenhol, de ezek elég komolyan őrzött adatok, Gizi nénike nem fogja tudni lekérni az orvosát, hogy mondja meg, Pista bának tényleg érszűkülete van, vagy csak szeret otthon ülni. Ahogy az orvos se fogja tudni random lekérni bárki adatait bárhonnan. Figyelj, egy sima ksh statisztikában is annyi torzítás van, annyira nem lehet hozzáférni az adatokhoz a szakembereknek, akik ilyennel foglalkoznak. Szóval nyugodj meg, ha csak nincs nagy ellen cinkosod, kutyát se fog érdekelni, de az se így akar majd kitolni veled!
2017. ápr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez ugye nem komoly kérdés? :)))


Az fér hozzá aki akar és tud, mivel ezek MÁR nem a te birtokodban vannak, tehát NEM TE kontrollálod...


Ugyanaz, mint a facebook. Ezért is nem vagyok ott :D


Ami nincs a te saját kezedben, és másnál van, ott minden előfordul sajnos.

2017. ápr. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Kap értesítést?

-Ha beállítod.

Miről tájékoztatnak?

-Amit beállítasz, de alapból nem mindről.


Mi lenne ha a rimánkodás helyett felmennél a honlapjára és ott okulnál? Gizi nénit bizonyára baromira érdekelheti, hogy mikor állt be nálad az agyhalál, jól el is pletykálkodik a faluban, de ez ennyiben ki is merül. További összeesküvés-elméleteket inkább a pszichiáterrel beszéld meg.


(Amúgy meg FB-on is csak az látszik külsőleg, amit nyilvánosan állítasz be)

2017. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kit érdekel a facebook, nem erről szólt a kérdés.


Engem nem zavar a naivitásod, jogod van hülyének lenni.

2017. ápr. 19. 09:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Én jó pénzt fizetnék azért, hogy a kérdező adatait megcsodálhassam.
2017. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez nem rólam szól ;-)


Ez 10 millió emberről szól.

2017. ápr. 19. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Elmondtam a válaszom a 4-esben. Pontosan ezt gondolom róla, és igenis valós a veszély. Pont ebben az országban ne lenne valós?? :)) Na ne röhögtessük egymást, komolyan! :) Bizony NAÍV, aki azt gondolja, hogy ez nem így van!

A face-t pedig példának hoztam fel, de írhattam volna bármi mást is ami nem a te kezedben van, tök mindegy!

2017. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha beállítod, akkor kapsz értesítést.

És az adatok tárolását nem tilthatod meg, de a hozzáférést korlátozhatod. Megmondhatod, hogy xy ember, y osztály, xy kórház ezt vagy azt az adatodat ne lássa. Sőt, még azt is letilthatod, hogy láthassák azt, hogy valamit letiltottál.

2017. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!