Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az ellen aki...

Mit tehetek az ellen aki alaptalanul feljelent?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ma kijött hozzánk az ÉMÁSZ egy és körülnézett az otthonunkban.Természetesen mindent rendben talált.Édesanyám megkérdezte tőle, hogy mit ellenőrzött ő azt válaszolta,hogy bejelentés alapján jöttek ki.Körülbelül három éve is ugyan ezzel az indokkal jöttek ki hozzánk.Nincs ötletünk, hogy ki lehet mert haragosunk nincs, viszont bosszantó és megalázó az eljárás mivel tisztességes család vagyunk.A rendőrségen lehet ő ellene feljelentést tenni?Ez véleményem szerint kimeriti a zaklatás, a rágalmazás, és a hatóságok félrevezetését, de sajnos én nem vagyok ebben a dologban jártas.

#feljelentő #rendőrség.ÉMÁSZ
2017. szept. 22. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

"Ez véleményem szerint kimeriti a zaklatás, a rágalmazás, és a hatóságok félrevezetését, de sajnos én nem vagyok ebben a dologban jártas."


Egyik se.

2017. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Látom, a pontozgatáshoz van elég ész, de érveléshez már kevésbé.


De, akkor lássuk:

zaklatás - nem fogok linkelgetni jogszabályokat, de "Körülbelül három éve is ugyan ezzel az indokkal jöttek ki hozzánk", most komolyan.. 3 éve.. ezen nincs mit magyarázni.


hatóságok félrevezetése - Milyen hatóság van a sztoriba, mert ez nem derült ki? Az ÉMÁSZ egy szolgáltató, nem hatóság.. Nekik pedig érdekük kivizsgálni a bejelentéseket.


rágalmazás - Itt esetleg elgondolkodhatnának arról, hogy van-e némi alapja, DE ha történt egy bejelentés a szolgáltató felé (névvel vagy név nélkül mindegy), amiről csak a szolgáltató és a bejelnető tud, az minden csak nem rágalmazás. Erről másoknak nincs tudomása, semmiben sem sérti a jogaidat.


De, akkor boncolgassuk tovább.

"Mit tehetek az ellen aki alaptalanul feljelent?" - nem jelentettek fel, max bejelentették a szolgáltató felé, hogy van nálatok valami susmus, ilyen előfordul. De, az is lehet, hogy a szolgáltató ezzel takarózik, mert esetleg az ő mintájuk alapján ti túl sokat/keveset fizettek és kíváncsiak voltak.

"A rendőrségen lehet ő ellene feljelentést tenni?" Bármi ellen lehet, de semmi érdemi dolog nem fog belőle kisülni.

"Ez véleményem szerint kimeriti a.." - fent említettem, hogy nemhogy nem meríti ki, de még csak köze sincs hozzá.

És a végére:

"Nincs ötletünk, hogy ki lehet mert haragosunk nincs.." - Alapból 3 évente kétszer ellenőrízni több, mint az átlag, ettől függeltenül, lehet valaki jelentget titeket orrba-szájba, csak igaz a szolgáltató nem repül minden bejelentés miatt, hisz legutóbb se találtak semmit, akkor nem fognak egy hónap múlva megint kivonulni. Ebben az esetben LEHET, hogy van egy vagy több haragosotok, akármilyen tisztességesnek is gondolod magatokat.

2017. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen kiakadtok? Végezte a dolgát, minden rendben volt, alaptalan volt a bejelentés, ennyi. Valaki unatkozott vagy valaki lopja a környéken a villanyt és minden házat megnéznek vagy minden lehetséges opciót. Ezen miért kell pattogni.


Ez meg egyébként sem feljelentés, hanem bejelentés. Nem látom, hogy lett volna szó rendőrségi ügyről, akkor meg nem is értem... Az elektromos művek ellenőrizte az általuk szolgáltatott energia felhasználás módját és hitelességét.


Őt nem tudnád feljelenteni, maximum az Émászt, akik egy nevetségesen egyszerű válasszal lerendeznék jogosan az ügyet, te meg perkálhatnád a költségeket. Pihenj le inkább.

2017. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!