Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok amerikai, számító...

Hogyan tudok amerikai, számítógépes játékot forgalmazó cég ellen jogi lépéseket tenni?

Figyelt kérdés

2015. tavaszán a Media Marktban 13 vagy 14 ezer forintért eredetiben megvásároltam a Grand Theft Auto V (és ezzel a GTA Online) játékot. (Erről természetesen számlán is van, még vissza is kellett menni vele mert gyárilag karcos volt a lemez így nem tudtam feltelepíteni elsőre, de ez egy másik témakör.) Szóval megvettem EREDETIBEN, pénzért, és 2 és fél éven át játszottam vele napról napra, gyűjtötgettem szorgalmasan az amúgy nagyon is nehézkesen gyűjthető virtuális pénzt. Ez így ment a mai napig. Ma este 2-3 nap kihagyás után beléptem volna a játékba. Az az üzenet fogadott, hogy módosították a játékos adataimat. Nem tudtam ez mit jelent, aztán megjelent a konkrét üzenet. Cirka 45 millió dollárt levontak a pénzemből. Bővebb indoklás nem volt. Maradt 50 ezer dollárom.


Gondolom azt feltételezhették, hogy a csalók adták nekem azt a pénzmennyiséget, csakhogy ez nem így van, mivel én rengeteget játszottam a játékkal, és nem szórtam minden hülyeségre a pénzem, csupán azt vettem meg amire ténylegesen szükségem volt, így szépen gyarapítottam az összeget. Aztán komplett egy tollvonással elvették az egészet. Mint írtam semmilyen bővebb, részletes indoklást nem kaptam. Egyébként kibújt a szög a zsákból, mert utána rögtön találkoztam a legújabb DLC (letölthető tartalom) reklámjával, és ezzel együtt reklámozták a valós pénzért megvásárolható online pénzcsomagokat is. Magyarul azért vették el az összes pénzem, hogy valós pénzért kelljen vennem a játékpénzt, hiszen csak így tudok bármit megvenni a játékban.


Először csak letöröltem a játékot mérgemben, de aztán elgondolkoztam a dolgon, és arra jutottam, hogy mivel én jogilag 100%-osan tiszta módon, az árát teljes mértékben kifizetve jutottam a játékhoz, és nem éltem vissza vele (nem is tudnék csalni, nem is értek hozzá), így a gyártó, a Rockstar Games szabálytalanul járt el, hiszen (nyilvánvalóan önös érdekeiket kielégítendő) elvette azt a megszerzett játékpénzt amit én a szabályosan vásárolt és használt játékban hosszú idő alatt szabályosan megkerestem. Gyakrolatilg virtuálisan kiraboltak. Ezért úgy döntöttem, hogy 3 tényező figyelembe vételével pert szeretnék indítani ellenük.

1. Törvényszerűen, ellentételezéssel jutottam a játék eredeti példányához.

2. Jogtalanul, kapzsiságból (vagy tételezzünk fel jóindulatot, és mondjuk úgy hogy tévedésből, de semmiképpen nem jogosan) vették el tőlem az elért eredményeimet a játékban.

3. Semmilyen kiegészítő tájékoztatást nem kaptam azzal kapcsolatban, hogy mi volt a konkrét indok (nyilván nem is volt ilyen, azért nem küldték, volt ismerősöm akinek tényleg csalók adtak pénzt, de neki azt meg is írták hogy azért vobntk le az összeget, én nem kaptam indoklást).


Mielőtt valaki hozzám vágná, hogy játékfüggő 10 éves vagyok aki durcáskodik, 21 éves felnőtt ember vagyok, magyar állampolgár, és nem mellesleg nem játékfüggő, csupán a szabadidőmet kocsmázás helyett a GTA-val ütöttem el. Eddig. Kérem, aki válaszol az csak az eredeti kérdésre válaszoljon, lenéző, kioktató kommentárok ("mennyire gáz", "nincs élete, megérdemli" és hasonlók nem érdekelnek.). Köszönöm.


Tehát még egyszer a kérdés: milyen jogi lépéseket tudok tenni az ügyben? Be tudom-e perelni a Rockstar Games-t Magyarországról? A Grand Theft Auto V nevű játék PC-s változatának megvásárlásáról természetesen megvan a számla.



2017. aug. 26. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Te normális vagy? Anyagi kár ért? Nem.

A virtuális pénzednek volt értéke a valóságban? Nem.

Egy dolgot jól látsz, a játékbeli eredményeidet nullázták le, írj nekik egy e-mailt, vagy csinálj dühös youtube videót.

Amúgy meg megnéztem a Rockstar games New York államban van bejegyezve, az ottani bíróság az illetékes, ha neked megéri egy játékbeli virtuális pénz miatt kimenni New Yorkba és ott hülyét csinálni magadból...


Még valami, attól, hogy használod a játékot attól még nem lesz a tiéd! A Rockstar Games szellemi tulajdona, ha holnap végig kéne nézned egy tízórás macskás videót, míg tölt a játék, akkor sem perelhetnél, te a használati jogot vetted meg, nem az univerzumot.


A lényeg a EULA-t elolvastad? Mert ha abban nincs kikötve, hogy a virtuális pénz elidegeníthetetlen a játékostól, akkor eleve értelmetlen a hisztid.

2017. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem ért anyagi kár? Akkor az a 13-14 ezer forint micsoda? Tekintve hogy nem tudom úgy használni a játékot ahogy kellene, mivel nullázzák az abban elért erdményeim. A másik lehetőség, fizessék vissza a 14 ezer forintom és akkor kvittek vagyunk.
2017. aug. 26. 23:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Most szúrtam csak ki, hogy mennyire "felkészült" vagy azt írod megvan a számla, de közben meg "13 vagy 14 ezer forintért eredetiben megvásároltam". Tehát még ezt se tudod...


A vagyoni kár Magyarországon is ötvenezer forint felett kezdődik, és téged nem is ért.


Különben is tudod használni a játékot, csak nem úgy, ahogy te szeretnéd, nagy különbség.

2017. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

miután ugyanúgy tudod használni a játékot, egy pernek semmi értelme nem lenne.. valószínüleg valami apró betűs rész arra is van, ha ne adj isten megsemmisülne a karid valim távoli szerver hibájából.

Előbb adj be egy ticketet a supportra, lehet csak valami hiba volt és visszaállítják neked 2 perc alatt..

2017. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Az összes PC-s játék ugyanilyen pénzlehúzó csalás ! Én World of Tanksot játszok és azt is így manipulálják. Egy csomó lövés lepattan, aminek át kellene mennie. Az RNG-t ami itt 25% úgy csalják, hogy állandóak kikapjak. Prémium fiókot kelljen vennem pénzért, mert annyira megnehezítik ajátékot. Ilyen mindenhol a világ.
2017. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
13 vagy 14 ezer mert nem tudom fejből. Megvan a számla, de nem vettem elő. De ha nagyon szeretnéd megkeresem mindjárt. 12999 Ft. 2015. 04. 28. Tessék. Egyébként érdekes felfogásod van a dolgokról. Ennyi erővel ha megveszed a bérletet, majd lehajítanak az első megállónál, akkor nem ért anyagi kár? Végülis használhattad a metrór, csak nem úgy ahogy szeretted volna... Én fizettem egy termékért/szolgáltatásért, hogy azt a meghirdetett keretek között tudjam saját szórakozásomra használni. Ezt az élményt megtagadták tőlem, ráadásul mindenféle alap nélkül. Szerintem igenis jogom van érvényt szerezni az igazamnak. Nem fogok mindent lenyelni. Mit képzelnek magukról. Nem azért szenvedtem 2 éven át hogy egy billentyűleütéssel lenullázzanak.
2017. aug. 26. 23:26
 7/13 A kérdező kommentje:

#4: Az csak felesleges kör, vagy nem is válaszolnak, vagy rámkenik hogy biztos "tisztességtelen úton" jutottam a pénzhez, aztán bizonyítsam be hogy nem így volt... Egyébként nem vagyok egyedül, mert ahogy a Facebookon olvasom többen panaszkodtak hogy őket is milliókkal megkárosították, tehát magyarul kirabolják/zsarolják a játékosokat hogy a kifizetett bolti/online vételáron felül fizessenek további összegeket ha játszani akarnak normálisan és nem egy szál gatyában szaladgálni céltalanul a játékban.


#5 Teljesen igazad van, de ilyen pofátlansággal azért még az összes játékban együttesen is ritkán találkozni...

2017. aug. 26. 23:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Még mielőtt bármibe is belefognál, érdemes elolvasni a végfelhasználói szerződést (ELUA), amit sohasem szoktak elolvasni az emberek, tudod, az a hosszú apró betűs. Van, hogy csak azt írják játékban (szintén apró betűkkel), hogy a játék használatával elfogadtad. Nos ebben szoktak az ilyesmire kitérni, szóval nagyon valószínű, hogy simán manipulálhatják a játékon belüli gazdaságot ilyen módszerekkel.


Képzeld azt, hogy Orbán Viktor bejelentette azt, hogy tripla összegű lesz a CSOK használt lakásra, és te hiába kuporgattál, az összes tulaj megemelte az ingatlanok árát 50%-kal, neked meg egy szál gyereked sincs. Ezt úgy hívják szopás, a való életben is előfordul...


"Először csak letöröltem a játékot mérgemben"


Eddig jól jártál el. Ezen a ponton kellett volna abbahagyni és sohasem nyúlni többet MMO játékhoz.


"de aztán elgondolkoztam a dolgon"


De jajj!


"21 éves felnőtt ember vagyok, magyar állampolgár, és nem mellesleg nem játékfüggő, csupán a szabadidőmet kocsmázás helyett a GTA-val ütöttem el. Eddig."


Pontosan az a függőség definíciója, hogy kocsmázás és csajozás helyett GTA-t toltál éjjel nappal 21 éves létedre. Nem lenézés. Ismerd be és közelebb kerülsz a megoldáshoz (egy volt WOW játékos írja ezt neked)!

2017. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért kellett ide keverni a csajozást? Kértem a kérdésben is hogy a lenéző válaszokat hanyagoljuk. Egyébként sem foglalkozom olyan dolgokkal ahol nincs sikerélményem (csajozás) vagy szimplán értelmetlennek tartom (kocsmázás). Itt a jogi útról volt szó. És nem, nem hinném hogy beleírják a szerződésbe, hogy random lenullázzák az emberek pénzét. Mert bár a 99,9% nem olvassa el a feltételeket, de a maradék 0,1% igen, ami egy GTA esetében még mindig sok ember, és elég hamar botrány lenne belőle ha ilyesmi benne foglaltatna.
2017. aug. 27. 00:03
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Jogi lépéseket nem érdemes ebben az esetben tenni mert csak költségeid lesznek és olyan mintha tűvel szurkálnál egy elefántot. Észre se veszi.

Azt tenném a helyedben hogy a kiadó/gyártó vagy forgalmazó hivatalos fórumán vagy a steam oldalukon a játék alatti komment részben leírnám az esetet természetesen angolul - tömören-röviden és mindenki számára érthető angolsággal. Az ilyen visszajelzési lehetőségek az ilyenekre is vannak hogy hallasd a hangodat. Most látom hogy a steamen az 5-ből csak 3 csillagja van a GTA V-nek talán nem is véletlenül.

2017. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!