Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha az árverezett ingatlanból nem akar kiköltözni a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Találtam egy kis üzlethelyiséget az árverési oldalon. A végrehajtó helyettestől azt az infót kaptam, hogy a mostani tulaj nem igazán akar semmiben közreműködni, hiába szólítja fel.

Nem lakóingatlanról van szó, az utcáról nézve tele van lommal. Ha esetleg licitálnék, és én nyernék árverési vevőként, milyen eszközeim vannak szerintetek? Megtekinteni nem tudtam, pontosan mik vannak odabent, mindenestre tele van pakolva rendesen. A helyettes elmondta, hogy nekem kell lakatost hozni, zárat cserélni, és 30 napig nem mehetek be, tárolnom kell az cuccokat. Egy alkalommal nyithatom ki, amikor jön érte az előző tulajdonos. Mi van, ha nem jön? Mi van, ha radioaktív hulladék vagy robbanószerek vannak odabent? :) Minden felelősség az enyém onnantól kezdve?

Köszi:)



2017. szept. 25. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Most már értem. hogy találhatott hullát a megvett szolnoki lakásban valaki, ha nem nézhette meg előre a lakást. Egy jogászt kellene megkérdezned.
2017. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!:)
2017. szept. 25. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs teendő, lesz egy csomó lomod. Ha letelik a megadott 30 nap, minden a tiéd lesz ami az ingatlanon van, kivéve a felelősséget az előző lakó viselt dolgaiért. Ha a megadott 30 nap után önhatalmúlag szeretne bejutni, az magánlaksértés.

Ha radioaktív hulladékot vagy bombát találsz, ne adj Isten halottat, azonnal hívod a 112-t.

2017. szept. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2017. szept. 26. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!