Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha postán valaki küld nekem...

Ha postán valaki küld nekem egy csomagot, ami valószínűleg illegális szereket tartalmaz, és a rendőrség a postán megtalálja, akkor mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Az elején tisztázzuk h nem én rendeltem semmit! Egyik nap érkezett egy boríték, feladó nem volt rajta, csak az én nevem és címem. Kibontottam, és sok kis tabletta volt benne. Letöröltem az ujjlenyomataimat a borítékról, és a benne lévő csomagról, és külön külön kidobtam őket az utcán egy kukába, egymástól és a lakásomtól távolabb. Rendőröknek nem szóltam, úgyse tudnám bizonyítani h nem én rendeltem, nem akarom h a végén én legyek gyanusított, esetleg még börtönbe is kerülnék. Kicsit félek h megint jön valami, és egyszer csak majd a rendőrség kopogtat az ajtómon. Szerintetek mit kellene most tennem?
2017. szept. 26. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Normálisan be kellett volna menned a rendőrségre, elmondani, hogy valaki bedobta ezt hozzád és kész. Csak bedobhatták, mivel ahogy írtad feladó nem volt rajta, úgy meg a Posta nem kézbesíti.

Ha meg nem te rendelted, semmi közöd hozzá akkor nem csinálnak veled semmit se, csak kihallgatnak és tanú leszel legfeljebb.

2017. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Inkább amiatt rettegnék hogy mi van ha azok kopogtatnak akik fizettek ezért a szerért és te kidobtad nekik. De amúgy a törvénytisztelő megoldás a rendőrség lett volna.


Amíg nem tudják bizonyítani, hogy te vásároltad addig bőven elég ha tagadod.(bár eleve szerintem köteles lennél egy ilyen eseményt jelenteni) Ellenben gondolom egy ilyen csomag címzettének lenni már feljogosítja a rendőröket, hogy kicsit utánanézzenek az internetes előzményeidnek illetve a pénzmozgásaidnak és akkor kiderül, ha véletlenül mégis te rendelted vagy te fizetted.

2017. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Helyedben én bemennék a rendőrségre, s elmondanám a sztorit. Meg megmutatnám, hova dobáltam el a cuccot.
2017. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak gyerekek szórakoztak.

Mégis ki menne oda egy borítékkal, hogy bedobjon benne egy szem gyógyszert?? :D

Ne parázz ennyire.

Ha meg valaki illegális dolgot küldd neked, akkor az az ő felelőssége. Tudod bizonyítani, hogy te nem rendeltél semmi ilyesmit, hiszen a megrendeléseknek nyoma van.

Nem kell vele foglalkozni.

2017. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hozzám miért nem dobálnak be ilyesmit :DDD
2017. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Esetleg azon elgondolkodhatsz, hogy ha valamit el akarsz titkolni a rendőrség vagy bárki elől, akkor nem a legokosabb dolog nyilvánosan közzétenni a történetet az interneten, nem gondolod?
2017. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Túlbonyolítottad,a borítékot elégethetted volna a hamutartóban majd a maradékot a tablettákkal együtt lehúzhattad volna a WC-n,minek az utcán mászkálni a kukák között,még meglát valaki...
2017. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!