Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oroszországban élő rokon ha...

Oroszországban élő rokon ha meghal, de nincs végrendelet és én vagyok az egyetlen hozzátartozó, akkor érvényes az öröklési jog E. U. -ós ország állampolgáraként?

Figyelt kérdés

2017. okt. 1. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
az orosz állam örököl
2017. okt. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Ez nem így van.


---


Ha bárhol a világon élőként halsz meg (na jó, olyan helyen, ahol létezik állam, szóval nem Afrika közepére gondolok vagy Afganisztánra például), akkor az örökösöket a világ másik végéről is előhalásszák, megkeresik őket.


A filmekben sem kitaláció az, hogy "a soha nem látott bácsikámtól örököltem 10 milliót, aki Peruban lakott". Ez a világon mindenhol az Amerikai kontinensen, Európában és a legtöbb államban is Ázsiában így működik.

2017. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

#2

Túl sok amerikai filmet nézel. Lehet hogy ez ott így megy, de Oroszországban törvény van rá hogy ha nincs ott élő rokon az államra száll minden.

2017. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

De van élő rokon, te észkombájn. Kiírta a kérdést, nem?

Kérdező, mennyire közeli rokonod?

2017. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

#4

Van, és? Az oroszoknak első dolga volt a SU szétesése után hozni egy törvényt hogy egyenesági rokon sem örököl ha nem orosz állampolgár. A praxisomban több ilyen eset is volt amikor itt állomásozó katonák gyerekei szerettek volna hozzájutni a jogosnak gondolt örökségükhöz.

2017. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A házastárs, a szülők, a gyerekek(és ha a gyerekek öröklés előtt elhunynak) akkor a gyerek gyerekei tehát az unokák örökölhetnek. Utána a nagyszülők, testvérek.


[link]

2017. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3


De most NEM egy orosz állampolgárról beszélünk, hanem egy Oroszországban élő külföldi állampolgárságú emberről.

2017. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Magyarországon élő, magyar állampolgár vagyok.

A nagynéném él Oroszországban, orosz állampolgárként.

Számít az, hogy van-e végrendelet vagy nincs?

2017. okt. 2. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!