Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MIt jelent pontosan a "felülhi...

MIt jelent pontosan a "felülhitelesítés"? És mi a különbség a hitelesítés és a felülhitelesítés között?

Figyelt kérdés
Nem értem, bocs.

2017. okt. 11. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ez engem is érdekelne, de gyanítom, hogy valami fideszes koholmány lehet ez a kifejezés.
2017. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem koholmány, jogi kifejezés.
2017. okt. 11. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
2017. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, éppen ez az, amit nem értek. Azért kérdeztem.
2017. okt. 12. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hitelesítésnél van egy eredeti okirat és egy arról készült másolat.

A hitelesítési eljárás során az erre jogosult hatóság (pl. közjegyző) igazolja, hogy az eredeti okirattal mindenben megegyezik az eredeti okiratról készült és előtte bemutatott másolati példány.


A felülhitelesítés az, amikor a nyilatkozó aláírásának vagy magának az okiratnak a hitelesítésére jogosult külföldi hatóság hitelesítését felülhitelesíti a magyar külképviseleti hatóság.


Pl.külföldi közjegyző hitelesíti, hogy az okiratot a fél előtte aláírta.


Na most kis hazánk jogrendje az ilyen iratot nem fogadja el jogi nyilatkozatként, csak akkor, ha ezt magyar közjegyző is (felül) hitelesíti.


pl. Ingatlannyilvántartási bejegyzés alapjául csak olyan okirat szolgálhat - okirati elv - amit az Inytv. erre vonatkozóan elismer, ezért szükséges a magyar hitelesítés elvégzése is a már korábban - külföldön, a külföldi szabályok szerint - hitelesített okiratnak.


Megjegyzem, a külföldi hitelesítés általában idegen nyelven történik, ezért a felülhitelesítéshez kell az okirat magyar nyelvű - hiteles - fordítása.

2017. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem, így értem is már.
2017. dec. 24. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!