Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen reális lehetőség van...

Milyen reális lehetőség van csúszó fizetés esetén? 15-e van és még nem jött meg a fizu

Figyelt kérdés

Egy mezei alkalmazottnak milyen reális lehetősége van csúszó fizetés esetén? Soha egy hónapban se jön meg időben a pénz most is okt 15-e van még sehol semmi.

Mit tehet egy mezei alkalmazott ha állását is meg kívánja tartani legalább középtávon? Mert ha feljelentem a céget akkor hamar repülök ha meg csak szólok „szép szóval“ azt meg leszarják.


Mik a lehetőségek? Váltás szóba se jöhet. Hova is mennék. Max a közmunka lenne.


2017. okt. 15. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég ha annyit mondasz nekik munkaügyi bíróság. Tíz percen belül lesz fizetésed és kétszer annyi mint máskor.
2017. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aha. És amikor lejár a határozott idejű szerződésem (mert itt mindenki újra és újra megújított 3 -6 hónapos papírokkal dolgozik) akkor leshetem a megújítást....


És ezzel meg aztán sehova se mehetek mert nem kaptam új szerződést hát nem kaptam ez nem jogi kategória.

Tévednék?

2017. okt. 15. 10:02
 3/9 A kérdező kommentje:

"Elég ha annyit mondasz nekik munkaügyi bíróság"


Volt már itt nem is egy aki ezzel fenyegette a céget. Csak flegmán vállat vontak és annyit mondtak menj.

Aztán persze senki se ment de úgy tűnik marhára nem érdekelne az se senkit ha menne.

2017. okt. 15. 10:03
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Váltás szóba se jöhet. Hova is mennék."


És amíg ezt a munkaadód tudja, addig simán mondhatja azt, hogy menj csak a munkaügyi bíróságra. Pénzt se előbb, se többet nem fogsz látni.

2017. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a cég akkor egy NAV sem ártana, valószínűleg nem teljesen tisztán mennek ott a dolgok.
2017. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és ha a nav kijönne egy csomó mindent találna és szarrá büntetnék a céget az nekem a mezei alkalmazottnak miért lenne jó?


ráadásul mi van ha annyira szarrá büntetik a céget hogy csőd és többet ki se nyit.

2017. okt. 15. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a cég baja lesz. Ne törődj vele. Azzal foglalkozz, hogy kifizessenek rendesen. A közmunka sem rossz, egész nap lébecolhatsz
2017. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A közmunka sem rossz, egész nap lébecolhatsz"


ez vicc??? Voltam benne agyhalál semmi pénzért.

lébecolhatok? Hát már ahol. Van ahol még azt se.

Voltam parktelepítésen közmunkásként na ott no lébecolás!!

57-ért.


Kösz nem.

2017. okt. 15. 15:35
 9/9 A kérdező kommentje:

"Azzal foglalkozz, hogy kifizessenek rendesen. "


És mit tehetek ezügyben? konkrétan?

De olyat mondja mit ha meglépek akkor még másnap is be kell menni dolgozni. Mert ilyen hogy feljelentés bíróság stb na akkor másnap már nem kell menni.

2017. okt. 15. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!