Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 év fölött lehet valaki...

14 év fölött lehet valaki cégnek a tulajdonosa, vagy köthet nemzetközi szerződést más cégekkel/magánszemélyekkel?

Figyelt kérdés
14 év fölött már fiatalkorúnak számít valaki, és ha tegyük fel, hogy egy filmes céget szeretne alapítani, és közös produkciót csinálni egy kanadai producerrel, és megvan rá az anyagi háttere, akkor megteheti? Ha igen, akkor is csak szülői aláírással?
2010. máj. 29. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
XD
2010. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg.
2010. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van ám ambícíód, gratula! :)
2010. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fiatal korú, de nem nagykorú. Nincs saját keresete, nem is lehet még.

Nem fognak komolyan venni, főleg nem külföldi cégek. Ha alapítani akarsz valamit, max szülőkön keresztül. Emellett, szerintem kanadában teljesen mások a jogviszonyok.

2010. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hááát igen vannak.. :D

Azzal nincs probléma, hogy ne vennének komolyan, mert nem csak egy hülyegyerek vagyok aki híres akar lenni.. Van egy hatalmas nagy ötletem, és éppen most emailezek róla az illető egyik kollegájával, és eddig jól haladunk.

Akkor ha mindkét szülőm hozzájárul, tehát gyakorlatilag az illető velük szerződik le, attól még lehetek én a szellemii szerzője az ötletnek, és meg tudom csinálni?

2010. máj. 29. 18:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 14 évesen csak korlátozottan cselekvőképes, kötelezettségeket nem szerezhet; márpedig az a szerződéssel jár. A szülőknek kell eljárni.
2010. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a szüleiden keresztül el tudod intézni a dolgot, akkor igen, amíg van melletted egy nagykorú, aki aláírja a papírokat addig semmi gond.
2010. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

El tudom intézni, meglesz! :)

De mindkét szülő beleegyezése kell hozzá?

2010. máj. 29. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell mind a két szülő beleegyezése. Egyébként meg egyem meg azt a picike fejedet! :DDDD
2010. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Ne edd meg, még kelleni fog :D:D


Amúgy meg ennyi erővel Macaulay Culkin hogy lett mégis híres TÍZ évesen...? :D

2010. máj. 30. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!