Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belüli erőszaknak...

Családon belüli erőszaknak számít-e, vagy egyáltalán jogszabály szankcionálja-e, ha az agresszor 6 év alatti kisgyerek?

Figyelt kérdés

Mivel ez a korosztály nem büntethető, ezért én arra tippelek, hogy jogilag nem értelmezhető a helyzet, de megköszönöm, ha ebben jártasabb ember mond véleményt.

Egész pontosan egy 3 éves kislány egy negyvenes, 80 kilós férfit bántalmaz (ha egyáltalán ennyi idős gyerek esetében nevezhető ez bántalmazásnak).


Vagy bántalmazás csak felnőttek között, illetve gyerek sérelmére elkövetve értelmezhető?


2017. okt. 21. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
3 éves kislány nem fog bántalmazni egy negyvenéves 80 kilós embert.
2017. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó, dehogynem. Olyan parasztlengőket lever, hogy ha ez két felnőtt között történik, akkor testi sértés.

De a 70 kilóval nehezebb "áldozat" még azzal a lehetőséggel sem él, hogy eltolja magától, vagy megfogja és pár méterrel arrébb letegye, vagy egyszerűen nemet mondjon és/vagy rászóljon.

Szótlanul tűr.

2017. okt. 21. 21:39
 3/10 A kérdező kommentje:
De volt torkon rúgás, tökön rúgás, harapás. A kiegyenlítetlen erőviszonyok miatt én maximum mosolyogni tudok a helyzeten, hiszen számos, nem erőszakos megoldási lehetőség lenne az "áldozat" kezében.
2017. okt. 21. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:

"3 éves kislány nem fog bántalmazni egy negyvenéves 80 kilós embert."


Az sose biztos.

2017. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha jól tudom a szülei felelnek érte illetve nevelõintézetbe tehetik ha például ölne ilyeneknél szerintem nincs büntetõjog vagy akkor a szülein lenne a teher makszimum elveszik és nevelõintézetbe zárják
2017. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal 12 év alatti még gyilkosságért sem vonható felelősségre, hiszen nem képes mérlegelni - a jog szerint. (Mondjuk egy 3 éves meg végképp nem képes a tettei következményeivel számolni.)
2017. okt. 21. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz de mivel a szülei felelõssége valószínű nevelõintézetbe kerülne a szülei börtönbe.
2017. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7es válasz jó. De nem merül fel a "nevelés", mint olyan? Vagy egyébként elmebetegekről van szó?
2017. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
Már hogyne lehetne 3 éves gyerek esetében bántalmazásról beszélni, ha pszichopata. Az egy veleszületett rendellenesség.
2017. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én arra gondolnék, hat év alatti kisgyereket egy négy év alatti tart agresszornak.
2017. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!