Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sok "vadász" van aki csak...

Sok "vadász" van aki csak azért tart puská (ka) t, hogy lehessen otthon fegyvere?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy középiskolai régi haverommal, aki mondta hogy neki csak azért van vadászengedélye, hogy lehessen fegyvere otthon. Van egy golyós és két sörétes puskája, amikből az egyik utóbbi kb egyáltalán nem jó vadászatra, inkább csak arra hogy lelőj valakit, aki mondjuk betör hozzád, vagy megvédd magad és a családod. Elmegy évi párszor vadászni (ahol nem lő semmit, csak szocializálódik), kifizeti a kellő tagdíjakat évente, de csak azért van ez, mert amúgy otthonra csak úgy nem tarthatna puskát senki, ha akarna.


Csak emiatt kérdezem, hogy vajon sok vadász lehet, aki a viszonylag szigorú fegyvertartási törvények miatt főleg csak azért "vadászik", hogy legyen otthon puskája. (Még ha ez nem is egy racionális indok, csak egyszerűen csak legyen). (Szóval ilyet ne írjatok hogy "elővenni úgy se tudná, ha jön a betörő", mert nem erről szól a kérdés!)



2017. okt. 22. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sok pénze lehet ha éves szinten kifizeti a tagdíjjat és semmit nem profitál belőlle csak otthon ,,nézi "öket.
2017. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Quatermain ***** válasza:
33%
Az ilyen embereket tartom valamire, mint azokat akik állatokat lőnek le szórakozásból.
2017. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Quatermain ***** válasza:
6%
Szerintem nem, most olvasok ilyet először. Sajnos az utóbbiból van több..
2017. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nincs ilyen ember.


Hiába írod hogy ne írjuk, akkor is leírom, nem tudná elővenni. Van vadász ismerősöm, mondta hogy szétszerelve, lezárva kell tartani a puskát.


Másik hogy alapvetően elég drága a vadászengedély meg az egész cécó amivel kiváltod illetve a tagdíj.

2017. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Quatermain, tudod te, mit jelent vadásznak lenni? A vadász inkább védi a vadakat és az egyensúlyt, mint bárki más ezen a sárgolyón... Meglátnád, milyen lenne, ha nem lennének vadászok. :D A vadak kipusztulnának, télen éhen vesznének, nyáron a rohadt kutyák irtanák őket halomra, vagy a cigányok... Mennyivel jobb lenne úgy, igaz?
2017. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem ismeri a vadászatot közelről mindenki azt hiszi hogy csak az állandó mészárlásról szól. Meg hall néha olyat hogy ez vagy az a politus halomra ölte a vadat. Sokan ezekből indulnak ki . Én horgász vagyok és bár a hal állományt védték volna úgy mint a vadat. Horgászni kijárnak sokan pl Olaszországba mert sok a harcsa pl. Az olaszok meg idejárnak vadászni mert náluk meg vad nincs elég. Azért senki nem fizet tagdíjat meg mindent hogy csak nézegesse a puskát. Vannak kötelező események közös vadászatok a társaságoknál ahol ott kell lenni. A bátyám ezt tanulta sokáig dolgozott vadőrként is. Aztán váltott. Van jó munkája ahol sokat dolgozik. Van három gyerek. Ő is alig jár vadászni mert nincs ideje. Évente ha 7-8 alkalommal megy max tízszer. Én 58 szor voltam horgászni idén eddig. De nekem nincs gyerekem és a munka miatt sok a szabadidőm. Ráérek. Ez a külömbség. És ha érdekel ha nem önvédelemből egy vadász se tart fegyvert. Külön elzárva kell tartani a lőszert és külön a fegyvert. Nem úgy van hogy az ágyalatt tartja. Bármikor ellenőrizhetik. Mire elővenné a fegyvert hirtelen támadásnál már rég késő lenne.
2017. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 árokpart ***** válasza:
A gyakorlatban este miért ne tarthatná az ágy alatt. Ki ellenőrizné este vagy éjjel. Meg szerintem max fél vagy 1 éven belűl teljesen legalizálni fogják nálunk is a szabad fegyvertartást. Ugyanis sajnos vagy nem sajnos ha valaki bűnözni akar akkor nyílván sajnos, de Csehországban bárki aki EU-s állampolgár 38-as kaliberig minden papír nélkül vásárolhat bármilyen fegyvert a zbrybrymova üzleteiben . Ezzel nem mondtam újat a neten fent van mindenki tudja és ugye benne vagyunk a schengeni zónában, így bárki gond nélkül be is tudja hozni. Ezért nincsen is értelme már tiltani, mert pusztán így azt érjük el, hogy Csehországot gazdagítjuk. Továbbá ha a társadalmi szerkezetünket nézzük, a bűnözés szerencsére teljesen visszaszorulóban van a szabad munkaerőáramlás miatt. Magyarán aki netán alacsonynak találta a bérét az már régen kiment külföldre így már nem félő, hogy emiatt valaki bűnre adná a fejét. Aki pl. alacsonyabb bért kap mondjuk közmunkásként az is tökéletesen meg van elégedve a helyzetével, tudom, mert rengeteggel beszélgettem és nemhogy a kormányt szídni nem hallottam őket, sőt ha valaki rosszat mond a kormányről még ők szidnának le. Furcsán hangzik, de kialakulóban van egy kétkezi munkásöntudat is nálunk. Igazából én sem tudom miért, de jelenleg nincsen elégedetlen társadalmi réteg Magyarországon. Lassan oda jutunk, hogy ha egy hétköznapi átlagember alacsonyabb keresetű ember kezébe lőfegyver kerülne, szinte 98 százalék, hogy csak hobbycélra tartaná. Messze nem a 90-es évek eleji társadalmi éretlenséget éljük manapság.
2017. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
#5 Szóval akkor a vadászok ügyelnek arra is, hogy a cigányok nehogy túlszaporodjanak, mert kipusztítanák a vadállományt? :D
2017. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem fogják teljesen legalizálni a fegyvertartást.


Ha sörétes puskát tartasz az ágy alatt , akkor előbb-utóbb bajba fogsz kerülni.


Ki az az elmebeteg , aki Csehországban a saját nevén fegyvert vásárol , becsempészi és fegyvertartási engedély nélkül otthon tartja?


A szabad munkaerőáramlás nem csökkenti a fegyveres bűnözést , mert nem úgy működik , hogy heroinkereskedő , vagy rabló vagyok Magyarországon , de mivel kinyílt a határ inkább tetőfedő leszek Münchenben....


A közmunkások nincsenek megelégedve a munkájukkal , én biztos nem tudnák havi 60 ezerből számlákat fizetni, akkor sem ha keveset kell érte dolgozni.Ha odamegy egy idegen hozzájuk és elkezdi szidni a Fideszt , akkor megijednek és össze-vissza kamuznak, mert féltik az állásukat.


Nincs semmilyen munkásöntudat Magyarországon , senki sem akar kétkezi munkát végezni , mindenki diplomát akar , megy egy kényelmes íróasztalt magának.Alig lehet egy normális szakmunkást találni , a jobbak külföldre mentek , vagy drágák , a többiek kontármunkát végeznek.

A fél ország nyugdíjas , diák , dolgozni senki sem akar.


Vannak elégedetlen társadalmi rétegek Magyarországon , csak nem mondja be a híradó és nem írja meg az újság.


Ha az átlagember szabadon tarthatna fegyvert , tele lennének halottakkal az utcák.

2017. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt azért tisztázzuk, hogy nem szükséges vadásztársasági tagság a fegyver tartàsához.
2017. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!