Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ezt megcsinálni?

Hogy lehet ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék pórázt készíteni házilag hegymászó kötélből. Milyen vastag legyen a kötél? Hogyan rögzítsem a karabínert és a hurkot a végén? Kerestem a neten, láttam olyat, aki szikszalaggal rögzítette. Szerintetek az nem esik szét az első nagyobb rántásnál? Előre is köszi a válaszokat :))

2014. máj. 22. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor miért akarsz csinálni? Egyszerűbb és biztonságosabb, ha veszel egyet, a mieink 2000 Ft-ok voltak darabonként, pont olyanok, amilyet te is akarsz.

Amúgy amit szigszalagnak néztél (g-vel, mert a szigetelőszalag rövidítése), az szerintem ilyen hőre zsugorodó műanyag lehet, legalábbis a miénk annak tűnik, meg annak mondjuk van értelme, a ragasztásnak meg nem sok, mert tuti nem elég erős.

A kötélvastagság amúgy csak attól függ, hogy milyen vastag pórázt akarsz. Nyilván kisebb kutyához elég a vékony kötél, nagyobbnak meg nem árt a vastagabb. Viszont arra készülj fel, hogy baromi kényelmetlen őket fogni, kiképzéshez tök jók, meg buszozni, de mindennapi használatra nem kényelmesek, pláne egy neveletlen kutyánál, szétkapja a kezedet pillanatok alatt.

2014. máj. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem műanyag, hanem ilyen gumiszerű cucc. Késő van már... :)
2014. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyiért, amennyiért megveszed hozzá az anyagot, már kész kötélpórázt is tudsz venni.

Az enyém ilyen: [link]

Erre a karabiner csattal van rögzítve, ahogy a póráz fogója is. Nekem nem vágja a kezemet séta közben, akkor sem, ha hirtelen megrántja a kutyám. Erős és strapabíró, mi már nyúzzuk egy ideje.

2014. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!