Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már valóban a vevő fizeti a...

Már valóban a vevő fizeti a tranzakciós költségeket?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, ha boltban bankkártyával fizetek, a bolt fizeti ki ezeket a költségeket, tőlük vonják le, épp ezért nem kedvelik (kedvelték eddig?), ha valaki kis tételt vásárolt és bankkártyával fizetett.


De azt hallottam, ez már megváltozott, vagy meg fog a közeljövőben? így már nem fogja megérni a vevőnek bankkártyával fizetni csak készpénzzel?



2017. okt. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"De azt hallottam, "+


Rosszul hallottad, ingyenes a kártyával való vásárlás.

Olyanról mondjuk már én is hallottam, hogy kis bolt pl. 500 ft alatt nem enged kártyával fizetni.

2017. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, ez legfeljebb pletyka. Pont nem abba az irányba tart a világ, hogy ezt ki lehessen fizettetni a vásárlókkal. (Egyébként sokan elfelejtik, hogy a készpénz kezelésnek is van költsége, csak nem közvetlenül jelentkezik. Legalábbis gondolom a pénzszállító cégek nem puszta kedvességből viszik ide-oda a pénzt több alkalmazottal.)


Amit az 1. válaszoló ír, az meg szabálytalan, a bankok és a kártyatársaságok szabályzata kifejezetten tiltja, hogy összeghatárhoz kösse az üzlet a kártyás fizetést.

2017. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor miért nem azt kérdezed, akitől hallottad? Jók ezek az "azt hallottam" kérdések...
2017. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont azért, mert attól, hogy ő így hallotta, még nem biztos, hogy így is van...de ha itt pl. van banki alkalmazott, az biztosabbra meg tudja mondani.
2017. okt. 11. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!