Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári pernél is úgy van,...

Polgári pernél is úgy van, hogy fél év szünetelés után elölről kell kezdeni mindent?

Figyelt kérdés

ha jól tudom, büntetőnél igen, de polgárinál nem találok erre utalást, csak ha szünetelést rendeltek el.

viszont nekem 2 éve semmi se történik, és jó lenne tudni, mi a frász van ilyenkor.

(és össezsen 6 éve zajlik, csak szándékosan húzzák minden xir-xarral, most meg 2 éve semmit se tudni róla)


2017. okt. 29. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Polgári perben fél év szünetelés után megszűnik a per, tehát újra kell indítani.


Ha a tárgyalást felfüggesztették, vagy a per félbeszakad, akkor ott fél év után sem kell újrakezdeni.

2017. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és ha nem indítja újra senki akkor mi történik?

na meg senki se tudja hogy mikortól is kell számolni a fél évet, mert volt már olyan is nálunk, hogy 1 évis semmi se történt majd kitalálták, h hoztak egy végzést egy szakértő kirendeléséről. de közben egyetlen tárgyalás se semmi ...


úgyhogy nekem ez teljes káosz :(

2017. nov. 2. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Határidőt akkortól kell számolni, amikor a bíró meghozza erről a végzést.



Te szerintem nem a jogi értelben vett szünetelésről, hanem arról beszélsz, amikor kvázi semmi sem történik.

2017. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!