Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy fegyvert pl: pisztolyt...

Egy fegyvert pl: pisztolyt mennyire nehéz összeállitani ha külön veszi az ember a darabokat meg?

Figyelt kérdés

Ma M.o-n 2 féle képen tud fegyvert szerezni egy ember (ha nem katona meg meg rendőr persze):

1. Vagy sportlövő/vadász engedéllyel rendelkezik, aminek megvan a maga kis rutinja és pénze, és csak kialakitott helyen tárolható, fegyverek korlátozva.

2. Illegálisan valakitől (diler,haver,feketepiac,stb)


Nos a kérdésem az lenne hogy, mennyire kivitelezhető az, ha valaki alkatrészenként veszi meg majd ő maga összerakja? PL: Egy P22-es fegyvert valaki akar otthonra és megveszi vaterán a csövét, más helyen a tárat bele és igy szépen sorban. A törvény szerint illegális ha valakinél fegyver van, de mi a helyzet a tartozékokkal? Abba belekötnek ha valaki vesz egy tárat például? Vagy bármiféle tartozékot?



2017. nov. 1. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűncselekmény venni egy tárat, de ha megvan az összes rész, akkor már bukó.

Másrészt ki az a hülye, aki elad neked egy szánt?

2017. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még a tartozékok birtoklása is jogellenes. Én a honvédségnél elhagytam az AK csőszűkítójét, nem tudd meg mit kaptam érte, a csomagomat is 3x átnézették velem, hogy nem-e oda raktam.
2017. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Komplett fegyver, fegyveralkatrész, fegyvergyártáshoz szükséges felszerelés, lőszer, üres lőszerhüvely, mind-mind engedélyköteles.
2017. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ès mennyire nehèz összeszedni darabonkènt/tartozèkonkènt összerakni egyet?
2017. nov. 1. 16:51
 5/10 árokpart ***** válasza:
100%
Ahhoz nagyon jó szakembernek kell lenni ha biztonságosan szeretnéd, hogy működjön. Ellenkező esetben meg életveszélyes saját magadra is. Tehát igazából 0 az esélye, hogy bárki össze tud rakni egy megbízható, működőképes lőfegyvert amit éles lőszer kilövésére használnak. Ha még csak gázpatronnal szeretnéd használni, ott még elmegy ha nem 100 % profi munka, mert az acél cső minden körülmények között elbírja a vaktöltényt a kevés bárnyomás miatt. Viszont éles lőszernél már nem mindegy a mm sem, hogy a csőhöz az elsütőszerkezet hogyan illeszkedik, századmilliméternyi eltérés életveszélyes lehet, a szán összerakásának, működésének is rendkívűl profi munkának kell lennie. Szóval szerintem ezt felejtsd el. Az olyan szakemberek meg akik profik a szakmában a legális pesti fegyverkészítő műhelyekben dolgoznak nagyon jó fizetésért. PL. a Steiner műveknél. Na náluk például ha már eredeti acél lőfegyverhez ragaszkodsz, lehet kapni mindenféle márkájú éles típust riasztóvá átalakítva legálisan. Az ugyanúgy riasztónak minősül , sőt viselési engedélyt is kiválthatsz rá mint gázpisztolyra és mkh kártya is jár hozzá. Ezek eredeti éles fegyverek voltak korábban, minden alkatrészük eredeti, a csövet sem vékonyítják, csak a törvénynek megfelelően belehegesztik a megfelelő akasztót, meg 1-2 lelemezelést készítenek, hogy ne lehessen újra élesre visszalakítani. Köztük ha a honlapjukra rámész eredeti Browning-ok Taurusok, Magnumok, Beretták, FÉG Parabellum és PA 63-as rendőrpisztolyok eredeti anyagból acél szánnal csodálatosak. Szerintem neked egyáltalán nincsen szükséges éles fegyverre , mert ahogyan látom csak pusztán egy eredeti darabhoz ragaszkodsz. Itt megveheted teljesen jogszerűen ezeket a gyönyörű darabokat. Valamennyi gáz és riasztópatronokkal megfelelően működnek. Nem jön ki drágábban mintha illegálisan gyűjtögetnéd a fegyver darabjait.
2017. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan Arokpart, ne viccelj mar. Szakember? Aki volt sorkatona, azok 90% 1 perc alatt osszerakja a fegyvert a legaprobb szetszedheto darabokkal kezdve. Mert gondolom a kerdezo is alkatresz alatt a kesz fegyver kulonallo darabjaira gondolt.

Ha egy bizonyos fegvertipusbol beszerzed innen-onnan az osszes alkatreszt, semmivel sem lesz nehezebb osszerakni mint egy gyerekpuzzle-t.

2017. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

andrysh

Igen úgy gondoltam ahogy irtad. Nem szeretnék összetenni csak kiváncsiság alapú volt, hogy mennyire egyszerű valakinek igy fegyverhez jutni, ha igy szerzi össze a dolgokat.

Ezt ugy gondoltam mint pl: aki füvet termeszt és veszi a boltban a tápszert, a lámpát a magoknak meg ilyenek és nem egy boltba megy be hogy ne bukjon le hogy füvet akar termeszteni hanem pl: budapesten veszi a tápszert a földnek, gyöngyösön veszi a lámpát, dunakeszin a ventilátort, stb stb szóval értitek :D

2017. nov. 1. 19:41
 8/10 árokpart ***** válasza:
Andrys az összerakás terén ebben teljesen igazad van, viszont a katonaságnál 100 %-os biztonságos fegyvert és ezáltal fegyver darabokat adtak az emberek kezébe.Na most egy Vateráról vagy Jófogásról beszerzett alkatrészek megbízhatóságában olyan szinten megbízni, hogy azzal lőni szeretnék nagyon nem veszeélytelen játék. Vegyük a csövet csak. Honnan lehet tudni, hogy lövés leadásának szempontjából nem e sérült. Itt is minden mm sérülés számít, főleg ha külső a cső éles felületen szinte a rozsdán kívűl szabad szemmel is látható egy horzsolás vagy egy minimális törésnyom is akkor éles lőszerrel már eleve felejtős a dolog. Szakembert azért írtam, mert neki van hozzá megfelelő mikrószkópja amovel meg tudja állapítani, hogy az a cső bírja e a gyűrődést vagy esetleg nem e robban szét elsütés közben. Nem szívesen reckiroznék legalábbis ha nagyon nem muszáj egy esetleges kézamputációt. Ha a szán is esetleg a felhúzás után visszaengedve egy kicsit is sérül akkor szintén nagyon veszélyes a helyzet. Legálisan beszerezni egy átlagembernek olyan fegyveralkatrészeket ami teljesen megbízható itthon nálunk Magyarországon szinte minimális az esélye szerintem.
2017. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilvan lehetne oldalakat irni hogy miert igen vagy epp nem. Mindkettonknek igaza van a maga szempontjabol.

Azt meg aprobetuvel megjegyzem hogy a katonasagnal sem 100% biztos az osszes fegyver.

2017. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
A fődarabok engedélykötelesek, tehát pl. csövet ugyan olyan nehéz (és illegális) beszerezni mint egész fegyvert.
2017. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!