Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi segítségre lenne szüksége...

MIKLÓS18 kérdése:

Jogi segítségre lenne szükségem:Szerintetek érdemes-e feljelentést tenni e ügyben nekem? (Mindent láthattok lent, mert elég hosszú)

Figyelt kérdés
(Egy egyesületi,szervezett,egynapos kiránduláson vettem részt különjárattal,a résztvevők többsége kiskorú,v.fiatalkorú volt,3-an voltunk összesen a "18 +-os kategóriából",ezért,mivel hosszú volt az út,a közepében a főszervező elrendelt egy 30 perces pihenőt.Nekem szerencsém volt,mert éppen egy rokonom falvában történt ez,ezért,miután az egyesület letáborozott egy kietlen helyre,én egyből a rokonom lakására siettem,megsértve ezzel a "protokollt",mivel ezt nem jelentettem be szóban a főszervezőnek,a kevés rendelkezésre álló idő miatt.Ugyan visszaérkeztem a továbbindulási időpontra,DE:nagyon csúnya,rágalom szerű feddésben részesített engem e protokollsértés miatt e főszervező,ami miatt el is hagytam e egyesületet indoklás nélkül,azonnali hatállyal!Véletlenül sikerült rögzíteni a rágalmazásos pillanatokat.Szerintetek érdemes-e becsületsértés miatt feljelentést tennem?(kiegészítő információk:a főszervező azt harsogta,hogyha véletlenül velem baleset,v.egyéb történik,akkor ő is bajba jutott volna!(ezt kizártnak tartom,mert ugyan egyesületi esemény volt,de 18-on felül vagyok,így nem vihet el senki helyettem semmilyen ügyet-max,ha gondnokság alatt lennék,de ilyen nincs,és nem is lesz!)(Ráadásképpen:én akkor egy súlyos beteg,rákos rokonomat látogattam meg,aki utána hamarosan elhunyt!ezért fájtak a szavak,amit kaptam,különösen!És a legfontosabb:Az eset óta 3 hónap már eltelt,amíg hezitáltam,hogy mit tegyek,de még megvannak a bizonyítékok,és van tanújelöltem is!)Szerintetek érdemes-e feljelentést tennem ezért?Várom válaszaitokat!

2017. nov. 3. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szervezokent 50 emberre kell figyelned, rohadt idegesito, amikor valaki szolas nelkul elkoborol. Es ha barmi tortenik veled az egesz busz varhat rad ugy, hogy fogalmuk sincs hol vagy...

Mit ertesz ragalmazas alatt? Ez sem mindegy.


Amugy van ennek egy kulturalt mondja: szolsz a szervezonek, hogy: He Jozsi, itt lakik a bacsikam ket utcara, benezek hozza, 10 perc es itt vagyok. Ez 1 perc kb. Megis mindjart mas a helyzet, mert tudjak hol vagy...

2017. nov. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"a főszervező azt harsogta,hogyha véletlenül velem baleset,v.egyéb történik,akkor ő is bajba jutott volna"


Ebben mi a rágalmazás vagy a becsületsértés? Tisztában vagy egyáltalán a rágalmazás vagy a becsületsértés fogalmával?


"ugyan egyesületi esemény volt,de 18-on felül vagyok"


Mondjuk nem biztos, hogy 50 főnél pontosan tudja valaki minden egyes résztvevő születésnapját, életkorát, főleg ha a nagy többség 18 alatti. Ugyanakkor a szervezés miatt valóban felelős érted.

2017. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
átérzem, és sajnálom, hogy fájtak a szavak, de nem biztos, hogy egy indulatos kirohanás megfelel a becsületsértés vagy rágalmazás paramétereienk, ráadásul itt még nagy nyilvánosság sem volt, és a szavak is hirtelen felindulásból hagyták el a száját. Szerintem nem érdemes belevágnod. Nyerni (egyébként mit nyerhetsz vele?) kevés az esélyed, ha veszítesz nagy költségekbe verted magad, és a kimondott szavak sem válnak majd kellemesebbé. A saját lelki békéd érdekében szerintem engedd el.
2017. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradj inkább nyugiban!

Ha te is jó néhány emberért lennél felelős és egy "elkóborolna", azt sem tudnád, hogy hol van, mi van vele, valószínűleg te is hasonlóképpen reagáltál volna.

És ennél ezerszer fontosabb dolga van a bíróságnak, mint ilyen piti s..rokkal foglalkozni.

2017. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Az egyesületi kirándulás szervezője - vezetője felelős érted!!!! Akár 18 éves vagy, akár 70!


Ez addig tart, amíg haza nem megy mindegyikőtök.


Ha a kiránduláson bármi baj ér akár Téged, akár mást, elsőnek a szervezőt veszik elő.


Az már egy más kérdés, hogy károsultkénti közrehatásként vizsgálják a Te esetleges felelősségedet is.


Ezért a szervező kirohanása jogos volt bizony.


Az hogy megáll- e a rágalmazás, ahhoz tudni kéne pontosan, hogy mi hangzott el.

Mennyiben alkalmasak a becsület csorbítására az elhangzottak.

2017. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!