Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érdemes még lakás kiadással...

Érdemes még lakás kiadással bajlódni Budapesten? Hosszú vagy rövidtávúval? 120 ezer bérleti díjból hosszútávon mennyi marad meg? Mivel jár a kiadás?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Érdemes-e? Sosem volt ennél nagyobb biznisz. Végre ki lehet adni a mamibútoros patkánylyukakat is havi 150ért. Illetve ott van ugye az airbnb.com, amivel elég havonta kiadni 10 napra és máris ott tartasz, mintha hosszútávon adnád ki egy hazánkfiának ...persze, ezekkel az árakkal sok család lakhatását lehetetlenítik el, de hát ez Magyarország.
2016. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó a dumád. Köszi a tanácsot. Te melyik kerületben vennél? Mekkorát és meddig? Fontos a bebútorozás?
2016. nov. 29. 14:06
 3/8 mannnocska ***** válasza:
73%

1-es:


Csak annyit, hogy airdnb-n általában nagyon jó állapotú szobákat / lakásokat adnak ki, mamibútorosok maradnak albérletre.


És ez nem magyarország kérdése, hanem ez piac kérdése. Nekem lenne egy szépen berendezett, és igényes lakásom / szobám biztos nem random egyetemistáknak (fiataloknak), vagy családnak adnám ki, hogy lelakják, amikor több pénzt kereshetek rajta kisebb kihasználtsággal.


De rohadjon meg az, aki a saját tulajdona fölött a saját érdekei szerint rendelkezik. Nem?

2016. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megrohadnia, de tény ami tény, hogy Budapesten szar állapotban lévő lakásokat adnak ki az keresetekkel nem összhangban lévő árakon. És mint tudjuk, ez nem arról szól, hogy mondjuk egy minimálbéres nem tud lakást kivenni, hanem aki 150-200 ezret keres (ami ebben az országban már jónak számító fizetés), még az sem igazán. Értem én, hogy ez a piac, nem is vagyok a szabad piac ellen, de azért lássuk be, hogy társadalmilag ez nem egy jó helyzet.
2016. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg igazságtalanul magasak az albérletárak. Más kérdés, hogy túl nagy a kínálat. Szerintem itt is esés lesz. Mit mondtok?
2016. nov. 29. 14:41
 6/8 mannnocska ***** válasza:

Hogy szívás, az biztos. Van ismerősöm németben melózni, és azt mondja hogy amikor nézte, hogy hazaköltözik, kb ugyanolyan árban talált albérleteket, budapesten, mint amennyiért kint van. És ugye köztudott hogy nyugatra a lakhatás drága. Csak a bérek 3x-a az itthoninak ugye. Ez azért elég rideg.


Abban egyetértek hogy szar a szitu, csak abban nem hogy az albérletet kiadók a hibásak. Inkább a centralizált ország, hogy a vidék haldoklik, mindenki költözik fel pestre.


Majd a csok! :)

2016. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg igazságtalanul magasak az albérletárak. Más kérdés, hogy túl nagy a kínálat. Szerintem itt is esés lesz. Mit mondtok?"


Hát nézd, a lakásárakban nem hiszem, hogy jelentős esés lesz, ha minden marad a mostaniban, a kamatok meg a béka feneke alatt vannak, szóval egy pár tízmillióval rendelkező embernek most sokkal jobb befektetést nem tudnék mondani, mint ez.

Viszont én még mindig nem tartom elképzelhetetlennek, hogy mondjuk jön egy olyan rendelet itt is, mint már rengeteg másik városban, hogy egyszerűen betiltják az Airbnb-t vagy ellehetetlenítik és ettől biztos, hogy esne a jó felszereltségű, jó helyen lévő lakások értéke.

2016. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én az Örs Vezér terèn vettem lakást, 50 nm2-es erkélyes, jó állapotú. Kb 110-120ért tervezem majd kiadni, nem mami bútorokkal. Egyébként sajnos siralmas, mert Németországban élek, és ugyanennyiért bérlem a 72nm2-es kis kertes újépítésű lakásomat. ( 1600euros fizetésből, nem 150ezer ft-osból :( )
2017. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!