Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzkövetelés biztosítását...

Pénzkövetelés biztosítását kértem a bíróságtól 2012 VI.18. napján a bíróság 2015 febrúár 12. napjával rendelte csak el a biztosítási intézkedését, jogszerűen járt el a bíróság?

Figyelt kérdés
A bíróság elhúzta úgy az ügyet hogy bevárta a Kúria jogerős Ítéletét ami 2015. II. 12 napjával jogerősen jóváhagyta az első fokú Ítéletében megítélt 500000 Ft kártérítést. a Fővárosi Munkaügyi Bíróság csak ezt követően rendelte el a pénzkövetelésre a biztosítási intézkedést, mire a végrehajtó eljárt az ügyben az adós munkahelyem teljes vagyonát már kimentette 2014. III. 21. napjával és teljes vezetőség váltás történt a volt munkáltatómnál. Azt szeretném megtudni hogy a fentiekben a bírósági jogkörben okozott jogellenes eljárásával a bíróságot kártérítésre perelhetem e? Ha igen melyik bíróságon. A biztosítási intézkedés kérelmét a beérkezéstől számított 8. napon belül el kellett volna bírálnia a bíróságnak. Milyen jogaimmal élhetek?
2017. nov. 3. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném megtudni hogy a fentiekben a bírósági jogkörben okozott jogellenes eljárásával a bíróságot kártérítésre perelhetem e? "

Nos, ha történt valami jogellenes dolog, akkor persze.

Ha erre gondolsz:

"A biztosítási intézkedés kérelmét a beérkezéstől számított 8. napon belül el kellett volna bírálnia a bíróságnak"

Nos, döntést kell hozniuk, de nem kell elbírálniuk. Elég sok mindennel húzhatják az időt, ha valamelyik jogellenes volt, akkor amiatt perelhetsz.

2017. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem csak 2014. III. 21. kelt válasz érkezett a 2012. VI.18. napán beadott biztosítási kérelmemre, viszont még két alkalommal is kértem a biztosítási intézkedés elrendelését ezekre sem adott a bíróság válaszokat csak 2014. III. 21. kelt végzésével elrendelte a biztosítási intézkedést, arra a hivatkozásomra hogy adós munkáltatóm már megkezdte a vagyona kimentését, ezért hogy a megítélt kártérítési összeget megkaphassam ezért rendelte el a bíróság a biztosítási intézkedést, a kérelmemtől 2012. VI. 28. napjától 2015. II.12. napjával. ekkor már teljes vagyonát kimentette adósom.
2017. nov. 4. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!