Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 éven gyermek túl itta...

14 éven gyermek túl itta magát, lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

mentőt hivtak, összesett az utcan, gyomrat kimosták. ennyi.rendörséget nem értesitették. drogot nem hasznalt.

jogilag lehet valami következmenye? nagymamanal volt, onnan elindult, hogy a baratnöjenel alszik. boltban vette a szeszes italt.kiszolgálták :(


2017. nov. 6. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha az én gyerekem lennél, lennének következményei. De jogi dolgoktól nem kell tartanod.
2017. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hájaaa ***** válasza:
14%
Tegye föl a kezét aki 14évesen nem próbálta a piát!
2017. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a próbálás és a detox között van egy hangyaf4sznyi különbség.
2017. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Semmi, nem fognak felelősségre vonni senkit.
2017. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én is ittam mondjuk , de 16 évesen, csak ugye már korabban kezdik..sajnos nem tudok vele lenni 0-24 be..de most megfogadta, h többet nem csinal ilyet.
2017. nov. 6. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: "Tegye föl a kezét aki 14évesen nem próbálta a piát!"


Kipróbáltam, de mértékkel! Nem mosták ki a gyomrom egyszer sem az életemben, és nem kerültem kórházba ez miatt! Pedig hidd el elég sokat ittam már életemben...


Kérdező! Szülőként egyértelműen meg kell büntetni a gyereket, ha félvállról kezeled ezt a dolgot és tudod hogy kiadják az italt a boltban akkor nem kell sokat várni a következő hasonló alkalomra...amiből már nagyobb bonyodalom lehet+

2017. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Molyember ***** válasza:
85%
Pont elég büntetés neki a detox és a szégyen. Az alkoholt nagyon könnyű túladagolni, csak a szerencsének köszönheti, akinek még sosem volt benne része. Büntetés helyett akár beszélgethetsz is vele, többre mész.
2017. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tegye föl a kezét aki 14évesen nem próbálta a piát!"


Próbáltam, de se akkor, se azóta nem kerültem kórházba miatta. Másrészt én elég csibész kamasz voltam, nem akarom hogy a gyerekem olyan legyen mint amilyen én voltam. Amit a kérdező ír (hogy tök részegen elmegy a barátnőjéhez aludni, ráadásul 14 évesen) az abba a kategóriába tartozik ami nálam szülőként sok lenne.

2017. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

14 évesen ugyan még nem, de 16 éves korunktól már toltuk becsülettel. Szakközépbe jártam Pesten, '90 - es évek eleje, fiú osztály, ott aztán volt minden jó.


Persze eleinte elég volt két sör, egy - két boros kóla, aztán jött a fekete címkés cseresznye pálesz, a gyomrom kifordul az emlékére is.


Kell egy kis bűnözés is, kicsit korai, de ami történt, megtörtént, majd jó másnapos lesz, kihányja a lelkét. Nincs ezzel baj, ki kell ahhoz próbálni, hogy tudjuk milyen. Nem lesz mindenkiből alkoholista aki egyszer - egyszer "beüti a fejét".


Lenne annyi millióm, ahányszor becsápoltunk tini korunkban. Gazdagabb lennék mint Soros György.

2017. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jogilag semmi. Szintén 14évesen hulla részegen(1liter vodka, első ivásom volt...szóval értitek :D ) elestem az úton aztán rámvillogot a rendőr de nem csinált semmit. Szóval érted...ha csak útközben nem késelt meg valakit akkor nem lesz baj :D
2017. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!