Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halott eseteknél mennyire...

Halott eseteknél mennyire nézik az azt megelőző állapotokat?

Figyelt kérdés
Édesanyám beteg, és ketten ápoljuk a családból, amennyire tudjuk. Ha ne adj isten meghal, ebből lehet bajunk, hogy nem ápoltuk megfelelően? Ugyanis sokmindenre nem hajlandó, nagyon lefogyott stb. Mondjuk a háziorvosa tisztában van az állapotával, de nem tudom, nem kell-e egy jogi beleegyezést aláíratni.

2017. nov. 7. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miről akarsz vele jogi beleegyezést aláíratni?

Fel fogják boncolni és ott minden kiderül.

2017. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jogi beleegyezést írni úgy értem, hogy a beteg beleegyezett ahogy tartották.
2017. nov. 7. 19:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják semmilyen jogi fórumon elfogadni, mert


1) a betegsége miatt nem volt abban az állapotban, hogy reálisan felmérje a helyzetét


2) kényszerítés hatására cselekedett (pl. nem kapott addig enni, míg nem írta alá)


Én nem tudom hogy tartjátok anyátokat, de ez egyre furcsább. Mit csináltok szerencsétlennel?

2017. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Semmit, de egy folyamatosan leépülő ember előbb-utóbb meghal. Nem szeretnék emiatt a rendőrséggel bajlódni.
2017. nov. 7. 19:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy jogilag bajba kerülni.
2017. nov. 7. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem te ne mesélj!


Aki nem rákos, az ha tisztességesen el van látva, nem sorvad el!

2017. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ketten nem tudjátok tisztességesen ellátni anyátokat?


Én 3 évig ápoltam anyámat akinek vastagbélrákja volt, az összes velejárójával.

Mindenki, még a doktornő is azt mondta, hogy kizárólag a mélységes szeretetnek és a gondos ápolásnak köszönhetően élt ilyen sokáig.

A halála után kapott apám 58 évesen agyvérzést, majd prosztatarákja lett amit megoperáltak, vérző nyombélfekélye és újabb agyvérzése. Az agyvérzése után a 90 kg-s embert a frissen műtött gerincemmel emelgettem, tartottam tisztán, hogy ne legyen felfekvése.

Végül 82 évesen halt meg, szívrohamban, 24 év ápolás után!


Nekem miért nem jutott eszembe, hogy bárki is felelősségre vonhat?

Talán mert tiszta volt a lelkiismeretem?

2017. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem is tisztességes a lelkiismeretem, de nem könnyű a dolgom.
2017. nov. 7. 20:31
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a válaszadók félreértették a kérdést. A kérdezőnek annyi a kérdése, hogy ha az édesanyjukat nem kórházban kezelik és ápolják, hanem otthon van (nyilván nem kórházi szaktudás és körülmények között) és ha netán elhalálozás történik, akkor - csúnyán fogalmazok - de őket számon kérhetik-e a halál bekövetkezte miatt?
2017. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem merül fel idegenkezűség, vagy (most figyelj, mert nálad ez lesz a lényeg) súlyos gondatlanság, akkor nem lesz rendőrségi ügy a szimpla halálesetből.
2017. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!