Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pörög fel egyből a...

Miért pörög fel egyből a szervezetem az ilyen eseteknél?

Figyelt kérdés

Kb. két éve küzdök ezzel a problémával. Ha valami vitába, félelem közelébe, kínos helyzetbe stb kerülök, egyből elkezd dobogni ezerrel a szívem, remegni a kezem, és persze csomószor alig bírom kontrollálni magam.

Pl. rendőr igazoltat egyből felmegy a pumpa, van hogy sima bolti vásárlásnál, ha valakivel (aki nem olyan közeli ismerős) elkezdek vitatkozni, veszekedni, szóval egyből úgymond "beparázok". Gyűlölöm ezt, pl. állásinterjúkra sem merek elmenni, mert tudom hogy remegne a kezem minden papír kitöltésénél és egy normális mozdulatom nem lenne. Mi lehet a problémám? Szociális fóbia? Sok barátom van, nem is nézek ki rosszul, mégsem tudok ettől megszabadulni... talán túlságosan meg akarok felelni... szerepléstől pedig írtózom, még 10 fő előtt sem tudnék beszélni, ha nem ismerném őket.



2014. jan. 20. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok az utóbbi időben :( Pedig én szeretek szerepelni, társaság középpontjában lenni, de egy kis para és ver szívem ráz a hideg teljesen elgyengülök. Sztem ez nem betegség, csak ez van és kész. Nekem váratla eseményeknél van. Ha pl szóbeli vizsgám van, előtte egész éjjel alig alszom de másnap már a konkrét helyzetben jól érzem magam.
2014. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is majd kiugrik, amikor felelősségteljes, jövőre kihato feladttal állok szemben. Egészséges stressz.
2014. jan. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem táblánál való szerepléssel kezdődött, miután 2 évig nem volt ilyen. Nem is került rá sor de amíg vártam izzadtam remegtem minden bajom volt. Azóta megváltozott valami, ilyen szituációktól rettegek, de ha baráti társasággal vagyok én is szeretek a középpontban lenni. Családnál szintén, ha jól ismerem őket. Idegenek előtt egyszerűen fáj léteznem is, de még egy okmány elintézése is fel tud pörgetni.

Nem akarom elfogadni, hogy ez lesz mindig. Régen sosem volt ilyen problémám, bármit megcsináltam.

Vizsga előtt parázok, de ha már leültem akkor nincs gond általában. Ha van mellettem egy társ, akkor sokkal jobban megy minden.

2014. jan. 21. 00:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Kissé paranoiás eset vagy te is. Én is baráti/családi körben elvagyok, de ismeretlenekkel....ki tudja milyen hatsoszandekuk van. Nem ismerem őket, nem tudom, hogy vitanal milyen agresszívak stb. Társasági koreimet már kiismertem ott nem is stresszelek.
2014. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg megoldást nem tud?
2014. jan. 29. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!