Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek elaludni,...

Mit tegyek, ha félek elaludni, mert álmomban mindig halálközeli állapotokat élek meg?

Figyelt kérdés
Sosem tudom magam kialudni, pedig sok mindent próbáltam már, pl. jó sokat sportolok. Görcsölve alszom el, ha mély álomba zuhanok, akkor jön a víz alatti fulladás, zuhanás a mélybe épületről vagy repülőből, élve eltemetés, szűk helyre zárás és ott fulladás. Komolyan mondom, hogy néha fulladásos tüneteket produkálva kelek, mint az előbb is, pedig nincs a légzőszerveimmel baj. Szoktam még álmodni ritkábban éjszaka a házba beszabaduló sorozatgyilkosról, aki lemészárolja a családot némi kínzás után, tűzhalálról, balesetekről, családtag elvesztéséről... Ez ilyen szinten nem normális.
2013. jún. 8. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra gondolj,hogy a félelem az egyetlen ellenséged.Ha nem félsz tőle,semmi bajod nem lesz.Engedd el magad,és add át magad az érzésnek,akkor is,ha kellemetlen.Nem tudsz mást tenni.Két irány van,ha ellenállsz,máris a félelemmel találod szemben magad,ez pedig a zsákutca.
2013. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

El tudom képzelni a helyzetedet, én olyan 10-14 éves korom között rendszeresen álmodtam ilyeneket, a te fent leírt álmaid közül nekem is volt mindben részem, pedig egy 12 éves gyerek nem sokat tud még a halálfélelemről, nekem mégis volt benne részem. Normális gyerekkorom volt/van, szóval a vad környezetre nem lehetett fogni. Mik okozták mégis ezeket az álmokat? Talán a bűntudat, talán szorongás az ismeretlentől, talán előző életemből emlékek? NE kérdezd, nem tudom. Viszont nagyon sok olyan esetről tudok, amikor egy embert valami hosszú ideig zaklatja, és nem hagyja nyugodni, mint például félelem a haláltól, egy motívum, bármi, akkor az mindig lelki okokra vezethető vissza. Ilyen például az is, hogy én klausztrofóbiás vagyok kis mértékig, viszont ha megfogják a kezem vagy a lábam, és nem tudok szabadon mozogni, bepánikolok és elkezdek fulladni. Ez valószínűleg azért van, mert születésemkor adódtak komplikációk, de ki tudja. Neked is lehetnek a legkülönfélébb lelki problémáid, elfojtott érzéseid, amik az álmaidban tudnak csak érvényesülni, hiszen éberen elfojtod őket. Egy jó tanács: menj el hipnotizőrhöz, ez nem kuruzslás, csak levisz egy nyugodtabb lelkiállapotba, ahol könnyebben felszínre jönnek az érzelmeid, emlékeid, minden. Ha tényleg ilyen komoly a panaszod, érdemes lenne kipróbálnod, más megoldás nincs is nagyon, gyógyszert nehogy szedjél rá, nem vagy te beteg! Sok sikert, és ne félj a kipróbálásától.

2013. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdem: nem nézel sok horrorfilmet? mert amikor én azt nézek akkor szoktam ilyeneket álmodni..legalábbis fiatalabban, ma már ráedződtem
2013. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egy-egy horror film után alszom a legjobban. Am egy időben nekem is voltak rémálmaim, bár nem ilyenek, álltalában zombik, vagy szellemek, esetleg vámpírok (nem edward és barátai) elől menekülök, de körülöttem mindenki meghal. Jah és ezeket még a horror filmek előtt is rendszeresen álmodtam. Nekem ez annyiban rémálom, hogy nem akarom, hogy a körülöttem lévők meghaljanak, az nem zavar, ha én igen, cask ők ne. De szerencsére kinőttem. Na jó csak kevesebbet álmodom róluk.
2013. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!