Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvény vonatkozik...

Milyen törvény vonatkozik arra, ha egy 100. 000Ft értékű tárgyat a beleegyezésem nélkül elvesznek és nem adják vissza?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 22:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve milyen büntetések szabhatóak ki rá?
2017. nov. 7. 22:24
 2/12 Gugu Gabor ***** válasza:
ez ettől lehet hogy bonyolultabb... mi is az a tárgy és ki és miért vette el?
2017. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tanórán kint volt a telefonom a padon, a tanár meglátta (nem használtam) odajött és szó nélkül elvette. Odaadta az osztályfőnökömnek, ő pedig megmondta, hogy a szüleimnek kell bemennie érte tanítási időben, vagy nem kapom vissza, beszélt a szüleimmel is, de tanítási időben dolgoznak mindketten, így nem tudnak bemenni érte. Már 2. napja van nála, gondoltam hátha ma visszaadja de nem tette. Gusztustalan dolog, tudom, de ha szép szóval nem lehet beszélni vele, kicsit komolyabban kell belemenni a dologba. Édesapám mondta neki, hogy adja vissza nekem az iskolában, mert nem tudnak bemenni érte, de nem tette és nem is áll szándékában.


Szóval ezesetben mit lehet tenni? Igazgató kilőve...

2017. nov. 7. 22:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a diákmunkán megkeresett pénzemből vettem, ha ez számít valamit.
2017. nov. 7. 22:39
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem számít. Majd így talán megtanulod, hogy órán nem a százezres telefonoddal szórakozol.
2017. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, úgy látom az intelligenciaszinted a béka csülke alatt mozog, javaslom olvasd el még egyszer amit írtam, majd azután írj kommentet, miután befogadtad az információkat. Továbbá hátha átéled majd te is, hogy milyen az mikor 2,5 havi fizetésed eltűnik egyik napról a másikra.


Segítőkész válaszokat pedig megköszönnék a továbbiakban...

2017. nov. 7. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Hívd rá a zsarukat.
2017. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
25%
Probaltal neten rakeresni valami tovenycikkre? Sajnos en sem tudom megmondani hogy mi az de gerinctelen egy osztalyfonokod van az biztos. Keresd meg a ta vonatkozo torvenyt es kozold vele hogy kered a telefont vagy feljelented.
2017. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem tűnt el, pontosan tudod, hol van. Ez egy teljesen más helyzet, mint ha eltűnt volna.


Két dolgot kell megértened. Ma az iskolai viszonyok ezer oknál fogva áttekinthetetlenek, szabály nem érvényesül, gyakran rosszabb, ha mégis. Ezért mindenki egyre inkább belső kényszert érez, hogy maga szerezzen érvényt akaratának. Mert más nem fogja megtenni, mert törvény nem védi, illetve nincs benne köszönet. Innentől már semmi egyéb nem számít, csak az, hogy milyen kapcsolat.

És ebből következik a másik, amit meg kell értened. Ilyen körülmények között mindaz, amit szeretnél, abban a formában, ahogy képeled, működésképtelen. Tegyük fel, hogy valamilyen módon akarata ellenére visszaszerzed. Mit gondolsz, utána mi lesz? Megsértetted emberi mivoltában, utazni fog rád. Ezer eszköze lehet, például a mobilodat is kint felejtheted ismét.


Egyetlen tartósan használható módszered maradt, ráadásul többszörösen megtérül. A jó kapcsolat kialakítása. Hogy megy ez? Nem gyorsan. Te alárendelt helyzetben vagy, mert ma a diák-tanár kapcsolat ilyen. Nem te, nem ő tette ezzé, hanem a kormány. De viselkedhetsz felnőtt módjára, nem veszel igénybe külső segítséget. Első a felelősségvállalás. Elismerése annak, hogy hibáztál mikor kitetted, hibáztál mikor külső segítséget vettél igénybe. Ugyanakkor magad kéred vissza, tisztelettel. Meg ígérettel, hogy igyekezni fogsz. Az ilyen "többé nem fordul elő" gyerekes, mindenki tudja, hogy el is tévesztheted. A felelősség az, ha közlöd, mostantól ez a szándékod, az akaratod. Ez sokkal erősebb. És felnőttes, amit észrevesznek. És bármilyen hihetetlen, ez tiszteletet parancsol. Nem mondom, hogy azonnal visszaadja. Sértet, hitetlen, nincs bizalma. Győzd meg úgy, hogy együttműködsz az órán. Nem könnyű, de rohadtul eredményes tud lenni. Jelentkezz, ha kér ilyent. Figyelj. Legyen tiszteletteljes véleményed. Ez mind önállóságot sugall. Az önállóság erő. Kérd vissza többször ha kell, de mindig érvelve és főleg nyugodt hangon. Ha visszakérdez válaszolj, akár tanácsot is kérhetsz. Meg fog döbbenni. El sem képzeled, milyen hatásos. Csak nem azonnal, neki se mindjárt esik le. De foglalkoztatja és nem érti. Mondhatod, hogy félreértés volt, nem szeretnél se balhét, se zavart, se semmit, csak tisztelettel a mobilt, mert szükséged van rá. És nem másért.


Te fogsz nyerni, és a nagy élmény majd utána jön. Mikor megérzed az önálló cselekvés hatalmát, mikor azt érzed, a problémáidat magad és nem a haverok, nem az apád, nem a tanárod oldja meg.

2017. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"milyen az mikor 2,5 havi fizetésed eltűnik egyik napról a másikra. "


Szomorú az, hogy ennyit kell gürizni egy tárgyért, amivel ma egy társaság már elfogadja az embert. Az is szomorú, hogy csak úgy otthagytad őrizetlenül az asztal tetején. Iskolában tilos mobilozni. Most jó helyen van : őrzik és nem használod feleslegesen sem rosszra. Míg a társaság is tudja, hogy van mobilod, így kitartanak melletted. Év végén szoktuk visszaadni a kvarcjátékokat úgy 40-50-éve ez volt a trend, ma szerintem előbb kapod meg a mobilod és feszíthetsz vele.

2017. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!