Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eladott autó után köteles...

Az eladott autó után köteles vagyok e a javítási számlát kifizetni?

Figyelt kérdés

Eladtam egy 8 éves dízel autót (adásvételi, megtekintés stb.), majd később a vevő szerint valami gondja lehet az autónak (én közöltem nálam jó volt). Eltelt pár hónap mikor felhívott és közölte, hogy megjavíttatta az autót, 220e. került neki a 4 befecskendező, fizessem ki!

Bírósági úton ki tudják velem fizettetni az új alkatrészeket?


2017. nov. 8. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudják. Kivéve, ha bizonyítani tudják, hogy a hiba eladáskor is fennállt és te tudtál róla. Ekkor csalás esete forog fenn.
2017. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is. Nincs ember, aki bebizonyítaná, hogy tudtál egy az eladáskor már meglévő problémáról.


Pár hónap múlva? Egy 8 éves dízel esetén? Több ezer kilométert is mehetett vele azóta. Rád próbált, hátha valami lúzer vagy megijedsz és fizetsz.


Mivel nem ismerlek, jóindulatúan feltételezem, hogy valóban nem tudtál semmilyen rejtett hibáról.

2017. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az általad leírt információk alapján nem vagy köteles.
2017. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmikép . Koptasd le , fenyegethet satöbbi nincs ütőkártyája . Arra alapozik a tróger hogy beijedsz és nem akarsz pert (amit elevenem tudna mivel elindítani) és balekként tejelsz .
2017. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem,befecskendezőt 5 tank szar minőségű vagy eredetű lőrével tönkre lehet tenni
2017. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha volt is gondja, nem tudtam róla, pláne, hogy 4 befecskendező (ő bevitte a szalonba ahol válogatás nélkül kidobták a 4-et belőle). Ha mind a négy rossz lett volna, hogyan jutottam el, hogyan mutattam be az autót? Km nem sok ment bele, mert kereskedő cég vette meg, aki tovább árulta.
2017. nov. 9. 09:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy tényleg megyünk bíróságra 2 hónap múlva! Ott mi lesz?
2017. nov. 9. 09:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Várd meg, amíg bizonyítják, hogy tudtál róla.
2017. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szakértőt hív a bíró, ő mi fog/tud megállapítani?
2018. febr. 4. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!