Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-esként kereskedő által...

2001-esként kereskedő által eladott 1999? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Elutaztunk 250km-ert egy autóért, rendszám híján trélerrel hoztuk haza, mert kintről behozott autó volt, mindent ők intéztek. Mikor megkaptam a papírokat kiderült hogy a 2001-es autó valóban 1999-es.

Ezután még jött a feketeleves, az autóval 1km-tert mentünk az autószerelőig, kivillant a töltés lámpa. Szervíz utáni átvizsgálásnál a következők derültek ki.:

-szervószivattyú ki van szakadva

-ABS hidraulikus egységéből szivárog a fékolaj

-előtét ellenállás miatt a ventillátor nem működik

-a hosszbordás szíj 2 vel arébb futott

-km órája is furán számol, a napi számláló szerint 4,5km-tert tettem meg az össz.számlálón 7km-ert.


Ezen kívül 2 év friss műszakival hírdette, és forgamival a kezemben szembesültem vele, hogy csak 6 hónap vizsga van rá, mégsem vizsgáztatta, csak honosítatta.


Mit tehetek? Nekem kötelességem visszaszállítani 250km-re az autót visszavinni? Az átírás díját visszafizettethetem vele+az utiköltségem?

Hol jelenthetem fel?



2015. júl. 4. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
hű,nem semmi miket csinálnak a kereskedők.Milyen kocsiról van szó és mennyiért vetted?
2015. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Édes Istenem... Jó szemét az a kereskedő... De sajnos mind ilyen, azért nem szabad kereskedőtől venni autót... Szánalmas h mennyire gátlástalanul átverik az embereket.


Próbálkozz a rendőrségen, kérdezz meg egy ügyvédet.


Máskor pedig vétel előtt nézesd át az autót :(

2015. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Opel Zafira

850,000Ft

Nekem ez nagyon nagy pénz, és itt maradtam kocsi nélkül 2 gyerekkel:(

2015. júl. 4. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

milyen évjárat?dízel?benzin?

csak azért kérdezem,hogy milyen árban vetted meg a többihez képest...

Amúgy lehetséges,hogy a kereskedőhöz kellene talán visszamenni?! nem tudom,nem egyszerű...de ha jól tudom a kereskedőnek kell valamennyi garanciát vállalni az autókra!

2015. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!