Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettem valakit. Azt...

Feljelentettem valakit. Azt mondták, hogy újra be kell majd mennem kihallgatásra. Miért? Mi újat tudnék mondani még? Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Még az is lehet, hogy több, mint ennek a kérdésnek.
2017. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Hogy mit kell majd ott elmondanod, majd ott elmondják. Pont.


Kérdésben rejlő lehetőségek kimerítve...

2017. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet rákérdeznek bizonyos pontokra, hogy ugyanazt mondod-e.
2017. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is feljelentést teszel. Az alapján a rendőrség elkezd nyomozni. Utána kihallgathatnak tanúként. Az nem ugyanolyan, mint amikor feljelentést teszel. Plusz amikor már elkezdtek nyomozni, akkor más dolgokat is felderíthetnek, amire nézve szintén lehetnek kérdéseik. Plusz ha akit feljelentettél és már őt is meghallgatták, akkor nyilván teljesen ellentmondhat az ő vallomása a te feljelentésednek, emiatt megint csak új kérdések merülhetnek fel.

Sőt, hiába mész be és hallgatnak ki a rendőrségen, ha eljut az ügy a bíróságig, akkor még oda is megidézhetnek.

Ez a menete egy eljárásnak.

2017. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ennek ez a menete, engem ezért beszéltek le egyszer egy feljelentésről egy piszlicsáré ügyben.
2017. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zápor 3.0 ***** válasza:
Igen, sokan azt hiszik, hogy tesz egy feljelentést, azt onnantól le van tudva a dolog. A rendőrség tegye a dolgát, őt meg hagyják békén. Az lényegtelen, hogy ő az ügy "mozgatórugója", ő van olyan információk birtokában, amik a nyomozást segíthetik, de mondjuk a feljelentés során nem mondta el, mert elfelejtette vagy nem tartotta fontosnak. Na ilyenkor van az, hogy nehezebb a sértettet (feljelentőt) "magtalálni", mint a gyanúsítottat. De sajnos nincs lehetőség a sértett együttműködésének hiánya miatt megszüntetni a nyomozást, habár egy b) pontosra (bizonyíthatóság hiánya) jó lehet. :)
2017. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kell annyira védeni a nyomozókat....

Saját példa: A munkáltatót, fizetés elmulasztása miatt feljelentettük, mint kiderült később, több százan. Minden iratot, amink volt a cégről. bevittük, lefénymásolták, vallomásokat felvették. Aztán 5 éven át minden évben behívtak a rendőrségre, hogy mondjak el mindent, és vigyek be minden iratot a cégről.....

A végén már csak annyit mondtam a rendőrnek, hogy a vallomásomat meg az iratokat nézzék meg a feljelentésemben és hagyjanak békét. A rendőr csak szabadkozott, de persze az ügyből azóta sem lett semmi, és a behívón azért ott a fenyegetés, hogy ha nem mész be x napon belül. akkor előállítanak....

2017. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zápor 3.0 ***** válasza:

"a behívón azért ott a fenyegetés, hogy ha nem mész be x napon belül. akkor előállítanak...."


Az nem azért van ott, hogy téged megfenyegessenek, hanem mert a büntetőeljárásról szóló tv. előírja, hogy az idézésen a távolmaradás következményeire történő figyelmeztetést tartalmaznia kell. Ettől függetlenül tanú elővezetésére szerintem baromi ritkán kerül sor.


Megjegyzem, abban igazad van, a nyomozó / rendőri szerv sincs mindig a toppon. :)

2017. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!