Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kié az útra hullott gyümölcs?

Kié az útra hullott gyümölcs?

Figyelt kérdés

A fa tulajdonosé vagy "bárkié",mert az út az önkormányzat tulajdona?


A telekhatárhoz közel álló fának a termése ha az útra esik(földút és nincs kerítés) akkor a hullott gyümölcs kié?

Az arra járó felszedheti?

Na és ha az út valakinek a telkén megy keresztül?

Tehát nem két telek között. Az út mindkét felén ugyan annak a személynek a telke van, de az út nem szorgalmi út hanem 100%-ban az önkormányzat a tulajdonosa?


Lopásnak számít-e ha erről az útról felszedi valaki a termést?



2017. nov. 13. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen Mészáros Lőrincé.
2017. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Lopásnak nem, de tisztességesnek se. Kivéve, ha engedéylezik.
2017. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A sündisznóé!

/nem lopás, ha valaki felveszi /szolgalmi útnak hívják, nem "r"-vel

2017. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az útè
2017. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy jogilag kié. Az a gyümölcsfa nem magától került oda. A fát nyilván a ház tulaja ültette oda . Nekem is van a ház előtt közterületen. Én vettem a csemetét én metszem permetezem trágyázom. A legnagyobb bunkóság pofátlanul leenni vagy felenni. Nekem van pl körtefám is nagyon szép gyümölcsel . Megtetszett a kukásoknak nekiálltak szüretelni. Rajtakaptam őket és elmenekültek. Na írtam is egy levelet a szemétszállító cégnek. Azóta azt a két embert többet nem láttam erre.
2017. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Shai-Hulud ***** válasza:
83%

Ugyanazé, akié a fülemüle füttye.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=WNZ5ey71qXc

2017. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

"Rajtakaptam őket és elmenekültek"


Nem tudom miért menekültek, semmi rosszat nem csináltak, csak azt amit te is, hisz nem a tied a fa, tulajdonjogot nem formálhatsz sem rá sem a termésére akkor sem, ha metszed, ha öntözöd.


Ugyanis a közterület összes fája jogilag a helyi önkormányzat tulajdona, a termés is. Sőt a közterületre kihajló ág is ebbe a kategóriába tartozik, a gyümölcsnek nem is kell leesni a földre ahhoz, hogy az önkormányzatot illesse.

Viszont a gyakorlatban az önkormányzat sosem tart igényt az ilyen termésre. Aki megeszi tehát az önkormányzatnak tartozna számadással nem annak aki gondozza, de mivel az illetékest nem érdekli bárki megeheti. A kérdezőnek is ehhez kell tartania magát, a közterületi fák termése így végül is szabad préda :)

2017. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mint írtam teljesen mindegy hogy mit ír a jog. Az utcán termő gyümölcsfák nem maguktól kerülnek oda. Azokat oda ültetik az ott lakók. Vágnám hátba szívlapáttal legszivesebben azt aki megdézsmálja. Sok embernek gazban áll a kertje . Pedig ültethetne pár bokrot fát. Dehát azokat gondozni kell. Egyszerűbb lopni
2017. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
bocs, ha az utcán áll, ne vágd lapáttal fejbe mert NEM A TIED. Az egy nemes cselekedet, hogy gondozod.
2017. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem a te fajta gondolkodást. Minek ültet gyümölcsfát a közterületre az, aki aztán így sajnálja a gyümölcsöt és csinálja a fesztivált a "tolvajokkal". Miért nem a telketekre ültetitek a közterület helyett? Ez a helyzet előre tökéletesen borítékolható volt. Semmiképp nincs igazad, sem jogilag sem morális szempontokból, hisz annak idején te döntöttél úgy, hogy a közterületet választod valamiért.
2017. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!