Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az én udvaromon a fám...

Ha az én udvaromon a fám levele hullik és a szomszéd udvarára is áthullik a sok falevél az ő udvarán is nekem kell összesepreni, mert az én fám levele hullott oda, vagy akkor is az ő feladata az ő udvarárol összesepreni a levelet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én sokáig nem hittem el, hogy az emberek ennyire ráérnek, hogy ilyen f@szságokon törjék a fejüket, egészen addig, míg társasházba nem költöztünk és meg nem jelent a felsőszomszéd a hasonlóan idióta ötleteivel...

Az erkélyére csepeg az olvadó hólé..szedjük össze és hordjuk be..és társai.


Amúgy meg más udvarán rendezkedni birtokháborítás.Seperje össze mindenki a maga udvarát.

2012. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
**alsó szomszéd
2012. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvastátok már Arany János Fülemile c. versét? Ha még nem, érdemes rászánni azt a 2 percet! :) Hasonló a téma.
2012. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami átlóg, az a "tiéd". Ha egy gyümölcsfa lóg át akkor leeheted róla gyümölcsöt is.

Mi így teszünk szert minden évben fél tonna rohadt almára (frissen sem ehető, egy vacak nyüves fa) és harminc zsáknyi platánlevélre :((((

2012. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok bocsi. Úgy értem, hogy ami átlóg, az azé, akihez átlóg. A te esetedben nem kell átmenned a szomszédhoz, mert neki kell felszednie.
2012. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, illik összeszedni egyszer v kétszer pláne ha az a magas fal a határtól 3-4 méteren belül van. de ha átfújta a szél, akkor ne foglalkozz vele. Nekem olyan szomszédom van, akinek a diófái határtól 1 méterre vannak leárnyékolják az egész kertemet ... nem h. a falevelet nem szedi össze, de még kukorica se tud felnőni miatta (persze a termést összeszedi) .... ki fogom vele vágatni a télen mind a 4et
2012. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 intrepid ***** válasza:
0%
Tüzet kell rakni a kerítés tövében, de jó nagyot. Az átlógó résznek annyi lesz.
2012. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jogilag ő szólhat az "illetékesnek" (polgármester), aki kötelezheti a fa lemetszésére.


Nálunk is volt ilyen incidens, szerencsére magas a "kerítés" igy csak picit kellett megnyesnünk a fát, ellenkező esetben komoly büntit kaptunk volna.

2012. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Normális emberek ezt meg tudják beszélni.

Átlógott a mogyoró bokrom a szomszédhoz, megkért, hogy metszem vissza, mert nagyon nyomul át, lemetszettem.


Ha meg a kertemben levél van, felsöpröm, kit érdekel, honnan fújta a szél.


Ne legyünk már ennyire magyarok, na!

2012. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem vágathatod ki a 4 fáját, ha az ő területén van.


azokat az ágakat vághatod le, amik átlógnak, és téged akadályoznak - márha feléred

2012. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!