Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat külföldröl?

Figyelt kérdés

Külföldön élek hosszabb ideje és most szükségem lenne egy három hónapnál nem régebbi születési anyakönyvi kivonatra.


Ezt hogy tudnám beszerezni úgy, hogy egyrészt nincs lehetöségem az ügyfélkapu használatára (külföldi állampolgárság), nem tudok Magyarországra utazni (túl messze van, túl sok idö és pénz), illetve nincs olyan rokon sem, aki személyesen be tudna menni kikérni.


A kérdésem: hogyan lehetne megszerezni mégis - levében vagy emailban lehetséges? Ha igen, akkor kinek és hová kell címezni a kérvényt?


Elöre köszönöm, ha segit valaki.



#Születési-anyakönyvi-kivonat
2017. nov. 15. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Hol intézhetem el?

Anyakönyvi okirat kiállítására az az anyakönyvvezető illetékes, akinél az anyakönyvi okirat kiállítását kérték.


A kérelem benyújtható személyesen, postai úton, elektronikus úton illetve az anyakönyv kiállítása iránti kérelem kormányablakban is benyújtható, amely esetben a kormányhivatal továbbítja az illetékes anyakönyvvezetőhöz a kérelmet.

2017. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy értetlenkedem, de azt olvastam, hogy a kormányablakba csak akkor lehet bejelentkezni, ha 2016 után kiállított magyar okmányom van - márpedig nekem semmilyen nincs, mert nincs magyar állampolgárságom már.

Megköszönném, ha továbbra is segítenél.

2017. nov. 15. 14:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocs, még egyszer: nekem az elektonikus út lenne a megfelelö, de nem találok email-címet, azt honnan tudhatom meg?
2017. nov. 15. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
az oldal legalján, amit linkeltem ott a 1818@1818.hu email cím, és lehet chaten is kérdezni egy próbát megér.
2017. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy online lehet igényelni, vagy ügyfélkapuval, vagy telefonos azonosítással, még talán ez is jó lehet.


[link]

2017. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2017. nov. 15. 14:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek, sikerült elintézni!
2017. nov. 17. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!