Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Füstbomba, vagy tűzijáték...

Füstbomba, vagy tűzijáték készítése tényleg illegális?

Figyelt kérdés

Láttam mostanában egy videót az interneten, a srác összefőzi a kno3-at cukorral. Magyar videós, eredeti neve van kiírva, és közben magyarázta hogyan kell.

Emlékszem egy ügyre, tomcat csinált egy házi fütbombát, és megvádolták mindenfélével, ha jól rémlik előzetesbe is tették. Na már most ha valaki a teljesen legális szereket összekeveri, az már terrorista? Ez annyira nevetséges.

Pl. műtrágyázom az udvaromat kno3-al, hogy szebb legyen a fű. Ha jövök haza a boltból, és egy zacskó cukor véletlenül szétszakad, rámegy a műtrágyázott udvarra, akkor én már terrorista vagyok?


2017. nov. 19. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha most én veszek különféle fémszerkezeteket ( nevezzük ultracentrifugának ) és némi urán hexafluoridot akkor én csak játszok legális szerekkel vagy atombombát gyártok? :D


Ha te műtrágyázod az udvarodat azt műtrágyával csinálod. Ha az ammónium-nitrátos és kálium-kloridos műtrágyákból összevegyészkedsz a garázsban némi kálium nitrátot azt vagy elhiszik vagy nem. A kálium-nitrát az elég sok mindenre jó, a rakéták hajtásától a füstbombán át a műtrágyázásig. Bemondásra higgyünk el mindenkinek mindent? :D

2017. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szabálysértésnek minősül a tűzijátékok és pirotechnikai elegyek készítése.Robbanóanyaggal való visszaélésnek viszont semmiképp sem minősül.Ha viszont robbanóanyagok készítesz pl RDX az már bűncselekmény.Ha elkapnak hogy pirotechnikai cuccokat készítesz milliós összköltségre is számíthatsz és egy alapos bírósági procedúrára.Én már évek óta csinálok amúgy házilag ilyesmit.Az én művem amúgy a 130g os extrém atompetárda ami hivatásos profi petárdákban használt pirotechnikai elegyet használ.


Akik ilyesmivel foglalkoznak mellesleg ugyan azokat összetudják rakni mint a profi pirotechnikusok.Thehát profi rakéták vetőcsövesek,telepek extrém petárdák.Persze e mögött több év tanulás van.Ők nem keverendők össze a gyufázós hülyegyerekekkel akik a nyálukat verik gyufapetárdákkal.Sem az esztelen kísérletező kisikolás barmokkal akiknek köszönhetően a piromániás fórum házirendje is igen csak megszigorodott.

2017. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.: Komolyan az atombombás példával jössz? Szerinted ha valaki készít egy 50 grammos tűzijátékot az ugyanaz a kategória, mintha valaki csinál több kilós bombát vasszegekkel?


2-es gondolom neked erről nem kell írnom semmit, egyetértesz, nem? :)

Egyébként mi számít pirotechnikai elegynek, és mi robbanóanyagnak? Az anfo például robbanóanyag? Füstbombát tomcat is csinált, az már bűncselekmény?

Egyébként te is, és sokan mások is nyíltan leírjátok, hogy házilag csináltok különféle elegyeket. Nem féltek a milliós pénzbírságtól, vagy esetleg a börtöntől? Vagy van valamiféle lista az anyagokról, amiket elkerültök?

2017. nov. 19. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki ért hozzá az mind megtudja állapítani.Törvényileg nincs anyag amit elkerülünk.Kémiai szempontból viszont sok mindent elkerülünk.A roobbantástechnika teljesen más mint a pirotechnika.Hosszú lenne elmagyarázni de egyértelműen megmondható mi robbanóanyag és mi pirotechnikai elegy.Pirotechnikában nem használnak törvényileg robbanóanyagot bármely meglepő is csak pirotechnikai elegyeket.Igazából a jog nem visszataró erő.Inkább csak felhúz mint visszatart.Először is végiggondolom hogy kik hozták és hogy ők mit tesznek.A joggal provokálni meg szítani lehet ezen irányú közösséget csak.Sokáig nem is tudtam hogy szabálysértés.Azt hittem 4-8 év ha elkapnak és akkor sem érdekelt.Sőt még nagyobb hajtóerő volt mint a szabálysértés.Akik evvel foglalkoznak azokat azoknak kémia szabályait és nem a politika szabályait kell betartaniuk.Nálunk első a kémiai biztonság és a dolog lehető legbiztonságosabb módon való űzése.Bármilyen meglepő de ha valaki odafigyel magas fokon a biztonságra az gyakorlatilag biztonságosnak mondható módon tudja ezt a dolgot űzni.Igazából nem is foglalkozunk a törvényi részével mert betarthatatlan.Kültéren megvan a módja hogy messze elvisszük lakott területtől és óvatosak vagyunk.Interneten Tor hálózattal és egyébb korszerű technológiával védjük magunkat.Én márt több mint 10 éve űtöm ezt a hobbit.Egyszer se volt belőle ügyem.Nem csak rendőrségi hanem még csak személyes konfliktus sem.Vannak kémiai meg egyéb óvintézkedések amik betartásával nincs próbléma.De ezek közül egyiknek sincs köze a politika által hozott törvényekhez.
2017. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!