Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön élő magyarok számára...

Külföldön élő magyarok számára létrehozott jogi tanácsadó cégek mit takarnak?

Figyelt kérdés
Sok ilyen hirdetést láttam Facebookon. Mit csinálnak ezek a cégek? Nem a helyi jog számít ilyenkor? Ha pedig otthon akarok ügyet intézni külföldről, akkor megbízok egy otthoni ügyvédet, vagy írok valakinek meghatalmazást. Miért kell ehhez külön céget alapítani, milyen igényeket elégítenek ki ezek a társulatok?

#külföld #jogi tanácsadás #ügyvédi irodák
2017. nov. 19. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg tőlük?
2017. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet mégsem önmagamat képviselem egy jogi ügyben, mert nem ismerem behatóan a magyar törvényeket.


Mondjuk jó esetben középfok körüli nyelvtudással vagy még azzal sem, akkor hogyan fogom megérteni, hogy mit beszél nekem Németországban németül az ügyvéd?


Pont az ilyen esetek áthidalására jönnek létre az ilyen cégek. Például Münchenben van egy cég aki adóügyekkel foglalkozik 100 euróért elkészítik az adóbevallást, kapsz nyomtatványokat, amikkel bizonyoson költségeket leírhatsz az adóalapodból, megvizsgálják az adóhatóság döntését és szükség esetén fellebbezést nyújtanak be, az adó hivatalhoz vagy az illetékes bírósághoz.


Szerintem az utolsó lépést már kevesen tennék meg, főleg a magyar bürokrácia után.

2017. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés. hogy vegyél igénybe szakértői segítséget, vagy ne. A kérdés az, hogy ezt miért végzik magyar diplomával, magyar területen tapasztalatot szerzett jogászok a HELYI jogi képviselők helyett. A második válasz nem a kérdésre válaszolt. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek jár az anyanyelvi tolmács az EU területén. Tehát jogi képviseletet a helyi joghoz értők, helyi diplomával vagy átképzéssel rendelkezők kellene, hogy intézzék, az otthonit pedig ahogy írtam, megbízással magyarországi jogi képviselők, ügyvédek.
2017. nov. 19. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg írj egynek a facebookon vagy emailben, hogy miért éppen külföldön hoztak létre irodát.


A tolmácsot attól a perctől biztosítják, hogy besétálok az ügyvédhez vagy csak a bíróságon?

2017. nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!