Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgár, aki a...

Magyar állampolgár, aki a szír nemzetbiztonsági szolgálatnál tanácsadó, de a polgárháború kitörése miatt életveszélybe kerül, mert vérdíjat tűznek ki a fejére, kérhet-e védelmet a damaszkuszi francia konzulátustól?

Figyelt kérdés
Ne valós helyzetet képzeljetek el, ez csak egy jogeset, de természetesen a jelenleg hatályos jogszabályokat kell rá alkalmazni. Azt nem tudom, hogy konkrétan milyen törvény szabályozza, hogy kérhet-e védelmet a francia konzulátustól (a magyar ugyanis, tegyük fel, biztonsági okokból megszűnt a polgárháború miatt). Nyilván kérhet, mert Magyarország és Franciaország is EU-tagállamok, és az EU-nak van egy menedékjogi szabályozása biztosan, meg ezt a nemzetközi jog is szabályozza minden bizonnyal. Viszont éppen ez a lényeg, hogy egy konkrét jogszabályra kellene hivatkozni, de nem bírok rájönni, hogy melyikre, mire. Nem tudom, vannak-e itt jogászok vagy más hozzáértők, de légyszi, akinek van hozzá akár egy gondolata is, ossza meg velem, mert elég fontos lenne. Köszönöm előre is.

2013. ápr. 23. 18:58
 1/3 ZETAS ***** válasza:

Érdemesebb őket keresni (ha még élnek):


Tiszteletbeli főkonzul:

Ahmad Al-Chihabi

Cím:

Aleppo Baron Str. 6.

P. O. Box 517


Előhívó:

963-21

Telefon:

521-0201

Ügyelet:

93-225-599 (mobil)

Fax:

521-0203

**********

Tiszteletbeli konzul:

Malek Zein


Cím:

Joul Jammal Street, Building No. 13.

P.O. Box 20, Lattakia, Syria


Előhívó:

963- 41

Telefon:

467-032

Fax:

415-912


E-mail:

zeinbros@net.sy

2013. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:D


Teljesen igazad van. Nem is értem, miért nem egyből a konzulátussal vettem fel a kapcsolatot...


de sok pihent ember van manapság... :D

2013. ápr. 23. 20:07
 3/3 ZETAS ***** válasza:

:D nincsmit.

Ha hiszed, ha nem az AKTUÁLIS rendelkezések felülírják a hozzáférhető jogszabályokat, ergo naprakész infót te csak a tiszteletbeli konzuloktól, vagy a francia konz-tól kapsz.

Sőt még lehet azt mondják, hogy: igen-igen ez a szabály, de sajna telt ház van haver.


"a szír nemzetbiztonsági szolgálatnál tanácsadó" az murvagyorsan szerezzen jordán vízumot és húzzon Jordániába, amíg nem rendeződik a helyzet. Ha kiutazni és sz@rt keverni volt esze, akkor lesz esze ahhoz is, hogy kiszökjön egy ostromgyűrűből.

Mondjuk nem lehet egy IQ fighter tanácsadó, ha erre magától nem jött rá. Ha meg vannak még parancsnokai, akkor azoktól várjon parancsot.

add1: A francia konzulátus sem atombiztos (lásd Líbiai amcsi nagykövetség)

add2: Lehet kiadja a konz. az "új kormánynak"


ez már megfelelőbb válasz kiscsilag? :P

2013. ápr. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!