Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Végrehajtási eljárás az...

Petee2107 kérdése:

Üdv! Végrehajtási eljárás az Intrum justitia-n keresztül 2008-as követelését hajtaná be rajtam a Vodafone?

Figyelt kérdés

Akkor kaptam egy ajánlattételt a Vodafone-tól: Amennyiben a teljes tartozásának 126228 Ft


2008.03.15-ig kiegyenlíti az 50%-át, azaz 63114 Ft-ot vagy

2008.04.15-ig kiegyenlíti az 70%-át, azaz 88360 Ft-ot


abban az esetben a fennmaradó tartozását elengedjük!

Én ezt teljesítettem, azóta kissebb-nagyobb kihagyásokkal 4 különböző végrehajtó iroda megkeresett ezzel kapcsolatban, akik a megkeresést követően nem is foglalkoztak az üggyel. Legutoljára 2014.11. hóban kerestek meg. Ebben az esetben az elévülés 1 év, vagy egyáltalán van-e elévülés?


2017. nov. 20. 07:44
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:

emlékeim szerint 5 év de csak abban az esetben ha az 5 bvagy év alatt nem próbálják behaktani a pénzt ha akár egy levelet is kapsz akkor az 5 év onnantól indul újra.

Amennyiben teljesítetted akkor érdenes lenne a levelekkel papirokkal felfegyverkezve a vodafon felől megközelíteni a dolgot hogy rakják rendbe.

2017. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 év az elévülési idő az elektronikus hírközlési szolgáltatások esetén?
2017. nov. 20. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1 év nem a tartozás elévülését jelenti (az 5 év), hanem a behajtásához való jogot.

Tehát a tartozás esedékességétől számított 1 éven belül végrehajtást kérnek, akkor elméletileg életed végéig húzható a behajtás, mert minden végrehajtási cselekménnyel a tartozás elévülése (5 év) újra indul.


Ha nem kértek rá behajtást 1 éven belül, akkor már csak akkor juthatnak a pénzükhöz, ha önként befizeted, végrehajtatni már nincs lehetőségük.

2017. nov. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 7. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!