Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg akart verni az autóvezetés...

Meg akart verni az autóvezetés oktatóm, üldözött este egy sötét parkolóban, ahol csak mi voltunk. Enni és aludni sem tudok a stressztől. Fel lehet jeleneni?

Figyelt kérdés

Ma történt, féltem nagyon, hogy mi lesz, ha elkap. Fel tudom jelenteni? Leírom a teljes történetet:



Mikor legelőször beszéltem vele, akkor azt mondta, hogy csak Januárban tudok menni délutáni időpontokban vezetni. Pár nappal később felhívott, hogy egy 47 éves tanár abbahagyta végleg, mert "nem tudott 100 óra vezetés után egyenesen menni", és kibeszélte nekem, hogy milyen szűk látású (mert biológia-kémia tanár). Mondta, hogy már jövőhéten tudok menni vezetni, de kartonom nem lesz. Azt monta, hogy "ha kapunk egy ellenőrzést, akkor megszívtuk, ha nem akkor meg faszák vagyunk". Nagyon keves volt az 1.találkozáskor, amikor még nem fizettem be a pénzt. Az első alkalom végén befizettem 45000 ft-ot, de mondta, hogy Ő nem ad semmilyen számlát, vagy papírt arról, hogy átvette. Mert azt mondta, hogy a hivatalos út az, hogy az autósiskolában fizetem be, és Ők adnak számlát, de az autósiskolában pedig, hogy az oktatónak. Erre válaszolt, hogy le van egyszerüsítve így, és ez az egész: BIZALOM. Után meg mondta, hogy "nyugi nem baszlak át". Megígérte, hogy élvezni fogom a vezetést, és hogy Ő nem egy állat. A következő találkozásunkkor viszont egyre bunkóbban kezdett velem beszélni, és semmiben sem segített. A határidőnaplójában nem láttam jól az időpontokat, mert már sötét volt, és ceruzával írta azt is, hogy befizettem a pénzt. Ekkor bunkón odaszólt nekem, hogy "vakok és gyengénlátók nem kapnak jogsit". Mikor ráhajtottunk a gyakorlópályára, nem segített semmiben, egyfolytában nyomkodta a telefonját (csetelt rajta). Nem is foglakozott velem jó ideig, csak álltunk a pálya közepén. Elárultam neki, hogy még sosem voltam gyakorlópályán, de nem érdekelte, és mindneben kritizált, nem segített, és úgy beszélt velem, mintha értelmi fogyatékos lennék. Sértegetett, hogy még tolatni sem tudok, és a patka mellett sem tudok elmenni, és miért nem megyek vissza a régi oktatómhoz. Holott az 1. órán mikor még nem fizettem be a pénzt, meg is dícsért, hogy jól vezetek, a kormányfogásból már kiderülne, ha nem így lenne. Mondtam neki, hogy a régi oktatómnál nem volt automata váltós kocsi, erre kioktatott, hogy vegyek egyet és akkor tudok gyakorolni a régi oktatóval. Tovább sértgetett, hogy még tolatni sem tudok és nyugodtan összetörhetem a saját kocsim. Mondtam, hogy nincs kocsim, erre ingerülten mondta, hogy "szerencsére". Meg hogy Ő leszarja, hogy tudok-e tolatni, és nyomodta tovább a telefonját. Utána az Y megfordulásnál kicsit távolabb álltam meg a patkától, és nem segített semmiben, csak ingerülten kritizált, hogy "milyen luxus ennyi helyet kihagyni". Már majdnem sírtam, de Ő csak folytatta, hogy azt se tudom mi az az előre. Mert 3 része van: egyenes, jobbra, balra. Ekkor már kb fél órája vezettünk, és már nem bírtam tovább. Megkértem, hogy a maradék pénzt adja vissza, mert nekem ez így nem fog menni. Erre elkezdett kiabálni, hogy "Te HÜLYEGYEREK, mindjárt FELPOFOZLAK". És kinyitotta az ajtót, hogy azonnal szálljak ki, és az autósiskolában kapom vissza a pénzemet. Az ajtót kicsit nagyobb lendülettel csuktam be, ekkor kiszállt és elkezdett futni felém, és ordította, hogy "fussál". Senki nem volt a közelünkben, sötétben menekültem a gyakorlópálya végéből, és féltem, hogy elkap, és megver, és senki nincs ott, aki leállítaná. Odafutottam néhány idősebb férfihez, akik távolabb álltak. Ekkor hagyta abba a futást, és ment vissza a kocsijához. Az idősebb férfiak kérdezték is, hogy mi történt?


2017. nov. 20. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem olvastam végig. De lehet csak meg akart erőszakolni. Nem?
2017. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért (keves-kedves). Telefonról írok, és majd kiugrik a szívem még mindig a stressztől.


Teljesen illegálisan csinálta akkor ezt az egész vezetést, letagadjatja, hogy egyáltalán jártam nála? (mert sajnos nem adott semmilyen papírt.

2017. nov. 21. 00:00
 3/16 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok(18 éves), és ő meg egy 42 éves kopasz házas férfi, szóval nem.
2017. nov. 21. 00:01
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ezt megszívtad, szegénykém. Egy petákot nem fogsz viszontlátni a pénzedből, tanuld meg egy életre, hogy nem adunk oda mindenféle papír nélkül ekkora összeget senkinek, pláne egy ilyen baromnak, aki az előző tanítványát neked pocskondiázza. Beetetett, hogy perkálj, bizonyítékod nincs, teljesen illegálisan ment az egész. Vagy elmész hozzá egy-két markos felnőtt férfirokonnal, és talán sikerül kiszedni belőle a pénzt, vagy besétálsz az autósiskolához és felnyomod. Valszeg nem te leszel az első.
2017. nov. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Mai napig nem értem hogy tudnak bedőlni az ilyen csalóknak. Mások nem ilyen nyíltan csináljak, inkább úgy hogy húzzák halasztják a vizsgát, hogy vegyél még órákat. A legnagyobb fillérbaszó amikor kifizetteti a vizsgán a vizsgadíj mellett az órát is... Szerintem nem fogsz tudni csinálni semmit. Ha a helyedben lennék, kifigyelném és mind a négy gumija alá fabrikálnék egy-egy acéltüskét. Az iskolánál valszeg van kamera, ami azért megnehezíti a dolgot. De valahol máshol..., az ilyen tetvek másból nem értenek.
2017. nov. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Csalásért fel lehet jelenteni, nem kaptál semmit a pénzedért.

Valószínű letagadja. Aztán vagy elhiszik vagy nem hogy tényleg átadtad a pénzt.


Keresd fel a legközelebbi jogi segítségnyújtó szolgálatot mihamarabb.

Minden nagyvárosban van, ingyenes és mindenki bemehet, kérdezhet beszélhet ügyvédekkel.

Ott még esetleg elmondják mit tehetsz hogy visszakapd a pénzedet.

2017. nov. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 EagleHUN ***** válasza:
90%
Kormányhivatalok környékén keresd.
2017. nov. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EagleHUN ***** válasza:
90%
A fazonról inkább nem írom le mit gondolok...
2017. nov. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 EagleHUN ***** válasza:
2017. nov. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Én rendőrségre bemennék ezzel, lehet ha úgyse fognak tudni csinálni semmit, mert nincs rá bizonyíték, de ezt nem hagynám ennyiben.
2017. nov. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!