Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg akart verni az autóvezetés...

Meg akart verni az autóvezetés oktatóm, üldözött este egy sötét parkolóban, ahol csak mi voltunk. Enni és aludni sem tudok a stressztől. Fel lehet jeleneni?

Figyelt kérdés

Ma történt, féltem nagyon, hogy mi lesz, ha elkap. Fel tudom jelenteni? Leírom a teljes történetet:



Mikor legelőször beszéltem vele, akkor azt mondta, hogy csak Januárban tudok menni délutáni időpontokban vezetni. Pár nappal később felhívott, hogy egy 47 éves tanár abbahagyta végleg, mert "nem tudott 100 óra vezetés után egyenesen menni", és kibeszélte nekem, hogy milyen szűk látású (mert biológia-kémia tanár). Mondta, hogy már jövőhéten tudok menni vezetni, de kartonom nem lesz. Azt monta, hogy "ha kapunk egy ellenőrzést, akkor megszívtuk, ha nem akkor meg faszák vagyunk". Nagyon keves volt az 1.találkozáskor, amikor még nem fizettem be a pénzt. Az első alkalom végén befizettem 45000 ft-ot, de mondta, hogy Ő nem ad semmilyen számlát, vagy papírt arról, hogy átvette. Mert azt mondta, hogy a hivatalos út az, hogy az autósiskolában fizetem be, és Ők adnak számlát, de az autósiskolában pedig, hogy az oktatónak. Erre válaszolt, hogy le van egyszerüsítve így, és ez az egész: BIZALOM. Után meg mondta, hogy "nyugi nem baszlak át". Megígérte, hogy élvezni fogom a vezetést, és hogy Ő nem egy állat. A következő találkozásunkkor viszont egyre bunkóbban kezdett velem beszélni, és semmiben sem segített. A határidőnaplójában nem láttam jól az időpontokat, mert már sötét volt, és ceruzával írta azt is, hogy befizettem a pénzt. Ekkor bunkón odaszólt nekem, hogy "vakok és gyengénlátók nem kapnak jogsit". Mikor ráhajtottunk a gyakorlópályára, nem segített semmiben, egyfolytában nyomkodta a telefonját (csetelt rajta). Nem is foglakozott velem jó ideig, csak álltunk a pálya közepén. Elárultam neki, hogy még sosem voltam gyakorlópályán, de nem érdekelte, és mindneben kritizált, nem segített, és úgy beszélt velem, mintha értelmi fogyatékos lennék. Sértegetett, hogy még tolatni sem tudok, és a patka mellett sem tudok elmenni, és miért nem megyek vissza a régi oktatómhoz. Holott az 1. órán mikor még nem fizettem be a pénzt, meg is dícsért, hogy jól vezetek, a kormányfogásból már kiderülne, ha nem így lenne. Mondtam neki, hogy a régi oktatómnál nem volt automata váltós kocsi, erre kioktatott, hogy vegyek egyet és akkor tudok gyakorolni a régi oktatóval. Tovább sértgetett, hogy még tolatni sem tudok és nyugodtan összetörhetem a saját kocsim. Mondtam, hogy nincs kocsim, erre ingerülten mondta, hogy "szerencsére". Meg hogy Ő leszarja, hogy tudok-e tolatni, és nyomodta tovább a telefonját. Utána az Y megfordulásnál kicsit távolabb álltam meg a patkától, és nem segített semmiben, csak ingerülten kritizált, hogy "milyen luxus ennyi helyet kihagyni". Már majdnem sírtam, de Ő csak folytatta, hogy azt se tudom mi az az előre. Mert 3 része van: egyenes, jobbra, balra. Ekkor már kb fél órája vezettünk, és már nem bírtam tovább. Megkértem, hogy a maradék pénzt adja vissza, mert nekem ez így nem fog menni. Erre elkezdett kiabálni, hogy "Te HÜLYEGYEREK, mindjárt FELPOFOZLAK". És kinyitotta az ajtót, hogy azonnal szálljak ki, és az autósiskolában kapom vissza a pénzemet. Az ajtót kicsit nagyobb lendülettel csuktam be, ekkor kiszállt és elkezdett futni felém, és ordította, hogy "fussál". Senki nem volt a közelünkben, sötétben menekültem a gyakorlópálya végéből, és féltem, hogy elkap, és megver, és senki nincs ott, aki leállítaná. Odafutottam néhány idősebb férfihez, akik távolabb álltak. Ekkor hagyta abba a futást, és ment vissza a kocsijához. Az idősebb férfiak kérdezték is, hogy mi történt?


2017. nov. 20. 23:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem akarlak megbántani, de nincsenek szüleid, hogy ezt a sztorit netalán még nekik is elmesélnéd és nem ismeretlenektől várnál választ? Egy ismeretlenben megbízol és csak vakon pénzt adsz neki, a szüleidben meg nem? Ez csak nekem fura?
2017. nov. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmeséltem a szüleimnek is, ma beszélünk az autósiskola vezetőjével. Egyébként teljesen normális volt de az oktató az 1.órán, ezért sajnos hülye voltam, és megbíztam benne.
2017. nov. 21. 07:58
 13/16 kovpet ***** válasza:
96%

Nem hülye vagy, hanem fiatal és tapasztalatlan.

Sajnos az ember az élettől kapott pofonokból tanul. Te is, én is, senki nincs ezzel máshogy.

2017. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Tényleg nem akarlak megbántani, de nincsenek szüleid, hogy ezt a sztorit netalán még nekik is elmesélnéd és nem ismeretlenektől várnál választ?"


18-éves. Ha nem akarja hogy a szülei beleszóljanak a dolgaiba, megteheti. Persze azzal én is egyetértek hogy az a legjobb ha a szülők egyben a legjobb barátai és tanácsadói az embernek. Nálam is így működött és működik mind a mai napig. De sajnos ez nem mindenkire igaz.


Ahogy 13.-as is mondja ez csak tapasztalatlanság. Aki azzal jön és hangsúlyozza hogy "bizalom" az alapból legyen gyanús!


10.-is megírta ezt nem szabad annyiban hagyni. Szerintem sem. az oké hogy beszéltetek az autósiskola vezetőjével, de mi lett az eredmény? Visszaadják vagy adatják a paraszttal a pénzt?


Átgondolva a dolgot azzal hogy éjjel fenyegetve kergetett lehet hogy bűncselekmény is történt! Feljelentést meg kell pedzegetni neki, hátha használ és visszaad. Első óra árát megtarthatja legyen boldog vele!

2017. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Beszéltünk az iskolavezetővel, teljesen ledöbbent. A pénzt visszakapjuk, és egy barátját ajánlotta új oktatónak. Ha ez sem jön be, akkor végleg abbahagyom.
2017. nov. 21. 13:39
 16/16 kovpet ***** válasza:
100%

"Ha ez sem jön be, akkor végleg abbahagyom."


Ez rossz terv.

Azért, mert más megbízhatatlan és rossz munkát végez, ne magad hibáztasd és büntesd.

Ha meg akarod varratni valami ruhád és elszúrja két szabó is egymás után, akkor többet nem öltözöl fel? :)


EagleHUN amúgy jól mondja: ha akkora nagy a bizalom köztetek, akkor miért is kell előre fizetni? De így utólag már okos az ember. Hidd el, én több mint 2x annyi idős vagyok mint te és ha úgy alakul, akkor biztos engem is át tudnak verni. Egyszer. Az ember tanuljon a hibáiból :)

2017. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!