Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az, hogy a futároknak nem...

Mi az, hogy a futároknak nem fizetik a telefonszámlát? Itt nincs valami nagyon törvénytelen?

Figyelt kérdés
Nem először fordult elő velem, hogy megdöbbentem azon, hogy a futár azt mondja, hogy nem fizetik a telefonyszámláját. Ezzel azért baromira fel tud húzni, amikor ez elhangzik, hsizen akkor miért hív fel? Kértem én? Nem az én ügymenetem hogy kimegyek mindenhova akár otthon vanank akár nem, nem is értettem ez a megbeszélés nélküli logisztikát soha. De ha ez az eljárás, akkor a munkáltatónak fizetnie kéne a telefont, miért saját pénzéből telefonáljon? És ha tényleg nem fizeti, akkor viszont azért törvénytelen, mert a munkaidejében egy pillanatra az én magán adataimat használja a magán telefonjáról egy magánbeszélgetésre? Az én adataimat a cégnek adtam ki bizalmasan, ha neki nem fizetik, akkor ne hívjom magánba. És ezt az eészet neki kéne a munkáltatóval rendeznie és nem nekem panaszkodni. Most hogy van ez?

2017. nov. 27. 16:11
 1/2 anonim válasza:
Nem köteles a cég céges telefont biztosítani a futárnak. A számláját sem köteles kifizetni. Ez az adott futár munkaszerződésétől függ. Persze a másik oldalon a futár meg mondhatja, hogy a privát telefonjáról nem fogja a céges hívásokat intézni. Neked igazából ehhez nincs sok közöd, ez az ő gondja.
2017. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát erről beszélek, szeretnék látni egy ilyen munkaszerződést, amit tudok, hogy a protokoll minden egyes esetben telefonhívás
2017. dec. 10. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!