Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvényes? Lakhatás!

Ez törvényes? Lakhatás!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy társasházban élek Budapest belvárosában. Az emeleten 4 lakás van. Amióta ott lakom - 3 éve - az egyik lakás teljesen üresen áll. Még soha senkit nem láttam ott.

A mellettem lévő szomszéd is észre vette ezt, és gondolta, milyen jól fog jönni még egy lakás. Fogta és egyszer csak egy lakatos segítségével beköltözött. Azót is ott lakik, már két hónapja.

Ez így teljesen törvényes? Szabad rablás van, vagy mi az Isten? Mert ha igen, akkor ismerek egy másik lakást ami szintén üres, szép helyen van. Gondoltam spórolok már 10 milliót? Vagy az is lehet, hogy kiadom? A kutya nem fogja megkérdezni, hogy az én tulajdonom-e.



2017. júl. 23. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

"A kutya nem fogja megkérdezni, hogy az én tulajdonom-e."


Csak egy ember fogja megkérdezni, márpedig az igazi tulajdonos. És abból nem lesz teadélután.


A helyi földhivatalnál/önkormányzatnál kérhetsz tájékoztatást, hogy ki a tulaj. A hátránya az a te szempontodból, hogy ha pl.: meglátják, hogy a tulaj elhunyt, akkor abban a pillanatban államosítják az ingatlanát.

2017. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Oké, de mire észreveszik addig szedem a bérleti díjat ezerrel. Itt inkább arra vagyok kíváncsi, hogy érhet-e engem bármiféle szankció. Mivel ugye ez itt Magyarország. Tehát annyira nem igyekeznek a hatóságok, ha nem valami nagykutya üzletébe köptem bele.
2017. júl. 23. 15:44
 3/24 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá nagykutya az átlag ember is rádhívja a rendőröket és feljelent.
2017. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Egyébként meg itthon nagyon lassan őrölnek a kerekek. Pl. nekünk a számláink egy 1972-ban elhunyt néni nevére érkeznek. Nem veszik észre, hogy most lenne 125 éves. :D
2017. júl. 23. 15:47
 5/24 A kérdező kommentje:
Jelentsen! Nem tudnak mit csinálni. Maximum annyit, hogy kiraknak onnan. Azt ennyi.
2017. júl. 23. 15:48
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Meg börtönbe csuknak pár 10 évre, meg visszafizettetik az eddig beszedett pénzt..de mást nem tudnak csinálni, valóban.
2017. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Itt inkább arra vagyok kíváncsi, hogy érhet-e engem bármiféle szankció."


Ha már ekkora spíler akarsz lenni, csináld okosan. Semmi valódi adat, készpénzben fogadod csak el a bérleti díjat, vagy ha nagyon gyors akarsz lenni, akkor egyszerre több embertől szeded be a kauciót aztán lelépsz stb.


"Tehát annyira nem igyekeznek a hatóságok, ha nem valami nagykutya üzletébe köptem bele."


Attól függ. Vannak melók, amiket kifejezetten gyorsan oldanak meg, mert könnyű utánajárni. A pénzügyi csalások általában ilyenek, ha nem nagy tételben játszott a bűnöző. Erre mondtam azt, hogy vigyázni kell a valódi adatokkal. Ha egyet is megadsz, akárcsak az igazi nevedet, már buktás az egész. Rendőrkollega felmegy a rendszerre, beírja "Kovács József", beállítja a szűkítéseket (barna haj, testmagasság, lakhely stb.), kapni fog talán 11 embert. Budapesten talán többet is. Ha nagyon elvetemült, akkor megmutatja ezeket a képeket az áldozatokkal és hopp, meg is vagy.

2017. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Évtizedeket Magyarországon elbirtoklás miatt?

Bárcsak így lenne. Akkor egy szép rendezett országban élnénk.

Egyébként gyilkosságért lehet kapni kb. 3-4 évet.

Egyik ismerősöm már évek óta albérletben lakik tök ingyen + rezsit se fizet. A tulajdonos nem tudja kirakni. :D

Igen, ez már inkább magyaros.

2017. júl. 23. 17:24
 9/24 A kérdező kommentje:

Beszedik a pénzt? :D

Max kártérítést kérhet, ami - ha megnyeri(talán az 1 ezreléke nyeri meg) - kb 100 ezer forint.

2017. júl. 23. 17:25
 10/24 A kérdező kommentje:
De egyébként van egy másik ismerősöm aki meg, szép kis földterületeket tulajdonított el - mint ahogy arrafelé sokan mások - Csillebércen. Sőt még azt is megengedik nekik, hogy lopják a közüzemet. És persze közben hatalmas villákban laknak. Ja és teljesen törvényesen. Mármint pontosabban senki se szól rájuk.
2017. júl. 23. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!