Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem fizetik ki a cafeteria-...

Ha nem fizetik ki a cafeteria-t, ami a munkaszerződésemben van és folyamatosan csak ígérgetik, hogy rendezik, az felmondási indok lehet?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom a bérfizetés elmaradása azonnali felmondási indok lehet a munkavállaló részéről. Viszont nem tudom, hogy ez akkor is érvényes-e, ha egy részét megkapom az ígért fizetésemnek, a másikat meg nem akarják kifizetni.

Már majdnem egy hónapja meg kellett volna kapnom és nem is kicsi összeg lenne.



2017. nov. 28. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Felmondási indok? Felmondáshoz indok se kell. Ellenben, ha a munkaszerződésbe benne van és az is, hogy mikor kell megfizetniük, akkor akár perelhetsz is.
2017. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. Benne van a munkaszerződésben napra pontosan, hogy mikor kellett volna fizetni, ez azonban nem történt meg.

2. Tudom, hogy felmondáshoz nem kell indok, de arra céloztam, hogy 'azonnali'. Szóval nem kell utána még ott maradni X napot, hogy találjanak helyettem mást, hanem aznap eljöhetek és kész. (Elvileg lenne felmondási időm.)

2017. nov. 28. 23:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés tartalmazza a cafeteriát (ostoba az a munkáltató, aki beleírja), akkor azt kötelező biztosítania függetlenül attól, hogy jogszabályilag adható kategória, vagy sem.


Abban az esetben, ha nem fizeti, szerződést szeg.


Azonnali hatállyal próbaidő után akkor mondható fel a munkaszerződés, ha a másik fél a munkaviszonyból származó LÉNYEGES KÖTELEZETTSÉGÉT SZÁNDÉKOSAN VAGY SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL JELENTŐS MÉRTÉKBEN megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely lehetetlenné teszi a munkaviszony fenntartását.

A nagybetűs 3 feltételnek együtt kell teljesülnie!

Lényeges kötelezettség a bér és egyéb juttatások fizetése, tehát ez megvan. Szándékosság? Tehát azért nem fizet, mert nem akar, és nem azért, mert nem tud.

Jelentős mérték: Ha nagyobb összegről van szó, vagy kisebbről ugyan, de többször előfordul az eset.

Az azonnali hatályú felmondás INDOKLÁSA KÖTELEZŐ!

Az indok csak valós, érthető, egyértelmű kell, hogy legyen. Tehát általános megfogalmazás indoknak nem fogadható el. Például: Utál engem a főnök, vagy direkt a rosszabb munkákat osztja rám. Ez nem indok. Konkrét eseményt kell részletesen megjelölni benne.

Például: 2017. augusztus 10-én esedékes béremet csak szeptember 16-án fizette ki, indoklásul annyit közölt, nem ért rá elmenni a bankba a fizetéseket intézni. Stb.

Tehát KONKRÉTUMOK!


A felmondás jogával az eset/esemény stb. bekövetkeztétől, vagy annak tudomására jutásától számított 15 napon belül élhetsz. Tehát ha augusztus 10-én van a fizetés napja, akkor augusztus 25-én legkésőbb az azonnali hatályú felmondást át kell adnod a munkáltatódnak.

A határidő elszalasztása jogellenessé teszi az azonnali hatályú felmondást.


Mivel a dolgozó és munkáltató köteles együttműködni, egymást informálni az őket és a jogviszonyt érintő dolgokról, ezért első körben mindig jelezni kell a munkáltatónak, hogy ilyen gond adódott, lehetőleg tanúk jelenlétében, vagy olyan módon, hogy később bizonyítani tudd, Te jelezted és ennek ellenére sem kaptad meg, tehát itt már a SZÁNDÉKOSSÁG bekövetkezik.


Egyébként mielőtt még az azonnali felmondást meglépnéd, jelezd a munkaügyi hatóságnak, hogy ilyen gondjaid vannak. Kormányhivatalokban találod őket, valószínűleg tudnak hatni a munkáltatóra, mint hatóság, mivel a jogszerű azonnali hatályú felmondás nem olyan egyszerű dolog. Ha pedig jogellenes (határidők be nem tartása, okszerűség hiánya, alaki, formai követelmények stb.), akkor annak kellemetlen következményei lehetnek Rád nézve, ha a munkáltató él a törvény adta jogaival.

2017. nov. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!