Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Attól mert gyerekem lesz...

Attól mert gyerekem lesz valakitől fel lehet jelenteni ha folyamatosan zaklat telefonon meg a kapunkba kiabál?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 09:06
 1/7 anonim válasza:
92%
Bárkit, akár édesanyadat is feljelentheted, ha zaklat, és más módon nem tudod lerázni.
2016. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen fel, ha valóban zaklat, de véleményem szerint ezt a kérdést praktikusabb lenne átrakni a "Politika, ezen belül: Törvények/Jog" kategóriába. Valószínűsíthetően szakszerűbb tanácsokat kapsz a joghoz esetlegesen értőktől, mint itt az anyukáktól.
2016. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Attól , mert gyereked lesz valakitől, még önálló lény maradsz, senki tulajdonává nem válsz.


Pontosan ugyanolyan jogaid vannak, mint gyerek előtt.


Igen. A zaklatót fel lehet jelenteni. Attól függetlenül, kinek kitől van gyereke...

2016. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És azt esetleg tudjátok hogyha megszülök akkor köteles vagyok neki szólni? Vagy onnantól, hogy fog folytatódni ezaz egész? Mert a babakelengyéből mindent én vettem meg, semmit se vett, viszont a gyerekre igényt tartana, sőt azt akarja, hogy vele legyen, már elvileg ügyvédhez is ment, nem tudom az igaz e vagy csak fenyeget azzal is. 38 hetes vagyok.

Hogy kell áttenni a kérdést másik kategóriába?

2016. nov. 3. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha ő az apa, akkor joga van a gyerekhez. Természetesen ezzel kapcsolatban kötelezettségei is keletkeznek. Felügyeleti jogot nem fogják megadni neki egy újszülöttre, de láthatási joga lesz, és persze gyerektartást is fizetnie kell.
2016. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ugye nem viheti el ha én nem engedem a pár napos csecsemőt??
2016. nov. 3. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy önkényesen nem, a bíróság meg nem fog felügyeleti jogot adni a külön élő apának egy csecsemőre. Ha bűncselekményeket követ el ellened vagy a gyerek ellen, még láthatási jogot sem biztos, hogy kapni fog.
2016. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!