Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit fel akarok jelenten...

Ha valakit fel akarok jelenteni, de előtte bizonyítékokat akarok gyűjteni, akkor azt jogilag megtehetem, hogy bizonyíték szerzés céljából hangfelvételeket készítsek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha az illető beleegyezik a hangfelvételbe.Nagyjából úgy, hogy bekapcsolod a felvételt, és felveszed, hogy

Te megkérdezed X.Y-t , hogy hozzájárul ahhoz, hogy a beszélgetésről habfelvétel készüljön. Ha igent mond akkor ok. Ha nem akkor ki kell kapcsolnod a készüléket.

2017. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
habfelvétel helyett hangfelvétel.
2017. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Támadható a hangfelvétel.

Szimplán annyit mond, hogy kényszerítetted...

2017. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Nehogy elhidd ezt a sok baromságot.

Személyes joggal visszaélni nem lehet, szal nyugodtan mehet a felvétel, aztán a bíróságon le is játszhatod.

2017. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

ma 09:39

Miért beszélsz hülyeségeket?


Én pár hónapja hangfelvétellel akartam bizonyítani valamit, de a rendőrség nem fogadta el. Nem volt beleegyezés az illetővel. Simán letagadta, hogy ő ezt komolyan mondta. Majd jött azzal, hogy előre meg volt dumálva a párbeszéd.

2017. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
#5 Nem is a rendőrségnek kell elfogadnia, hanem a bíróságnak. Miért hazudozol?
2017. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

"Majd jött azzal, hogy előre meg volt dumálva a párbeszéd."


Jaj az agyhalott. Legalább olyat hazudnál, ami hihető :D

2017. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha valaki életveszélyesen megfenyeget, akkor feljelenthetem. De ha nincsen róla bizonyíték, akkor ki hisz nekem? Ennyi erővel bárki bárkit feljelenthet, ha nem kell hozzá bizonyíték.

Nem, nem kérdeztem meg tőle, hogy bele egyezik-e. Nyílván nem is fog. Mert akkor nyílván nem mondana ilyeneket.

Szóval ha feljelentem, akkor kell róla bizonyíték. Ha nincs róla bizonyíték, simán mondhatja, hogy nem is fenyegetett meg.

2017. dec. 4. 10:21
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodtan vedd fel titokban és mutasd be bizonyítékként.
2017. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!