Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól mehetek táppénzre?...

Mikortól mehetek táppénzre? Miben számít ez az 1 év munkaviszony? A táppénz attól munkaviszonynak számít? Igaz hogy 3 hónap után védett csak az anyuka, és kirúghat? A többi lent.

Figyelt kérdés
Nekem az a kérdésem van, multicégnél dolgozom, nincs meg az 1 év munkaviszonyom 11 nap kell hozzá. De igy decemberben a legnagyobb hajtás van a karácsony miatt, én pedig 5 hetes terhes vagyok. Napi tobbszor 15-20 kilókat emelek, és hideg helyen, hűtők közt dolgozom. Folyamatosan beteg vagyok így is, nem bírom a hideget. A picit ennek a veszélynek nem tenném ki, ami pláne nekem se lenne jó. A kérdésem az, most mit tehetnék? Az 1 évemnek meg kell lennie? Hogy elmehessek táppénzre? Vagy majd ez a gyed, gyes-re valamilyen hatással van? Na és itt van még a nagy kérdés, él még ez a 3 hónapos kor után védett csak az anyuKa? Magyarul kirúghat? És mi a különbség a 9es kód azaz a terhes táppénz, meg a sima táppénz között? Köszönöm elöre is a válaszokat!

#táppénz #terhes #kirúghat-e #1 év munkaviszony
2017. dec. 4. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell egy év munkaviszony a tappenzhez.

Igen, a tappenz munkaviszony.

Nem tudom milyen 3 hónapról beszélsz. Max próbaidő alatt rúghat ki terhesen.

Sima tappenz estén az első 15 nap betegszabadság, arra több pénz jár, mint a terhes tappenzre.

5 hetes terhesen nem tudom miért kellene táppénzre menni, a hideg és az emelés nem egészségügyi ok. Kérni kell hogy helyezzék át könnyített munkakörbe

2017. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9-es kóddal csak a nőgyógyász írhat ki táppénzre,de csak akkor ha már van szívhang.Addig csak a háziorvos tud táppénzre küldeni,valami mondavacsinált indokkal.A védettség attól a pillanattól él,hogy teherbe estél.Ha határozatlan a szerződésed,akkor nem rúghatnak ki.A táppénz is számít a biztosítási időbe.Nem kell meglennie az egy évnek,hogy elmehess,csak arra kell ügyelni,hogy annyit lehetsz egyszerre táppénzen,amennyit dolgoztál megszakítás nélkül.
2017. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz táppénzre, de egyszerűbb lenne más munkakörbe kérni magad, nem 7 hónapos terhes vagy.

De ha azért akarsz táppénzre menni mert büdös a munka, akkor inkább mondj fel és ne foglald a helyet más elől.

2017. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem, ha ráguglizol a törvényre, elég egyértelműen leírja.
2017. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*rossz topic, boccs :D

De.. kérdező, ne sírj. Amúgy kirúgni bármikor kirúghat, de igaz a védettség alatt nem fog "hatályba lépni".

2017. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha táppénzen vagy nem rúghatnak ki , ha próbaidőn vagy a szerződés ugyan lejár viszont a táppénzt továbra is utalni fogják ( ezt amúgy a biztosító utalja csak az első 15 napot fizeti a cég)
2017. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos, utolsó, 15 nap betegszabadság az, amit teljes egészében a cég fizet, az egyetlen bibi, hogy terhességi tappenz esetén ez nem jár.
2017. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!